Tottenham izgubio od Man. Uniteda te prepustio vrh

Momčad Tottenhama je nakon četiri kola dijelila prvo mjesto s Chelseajem. Nakon domaćeg poraza od Man. Uniteda nisu više prvi na ljestvici

Tottenham je dočekao Manchester United kao vodeća momčad Premier lige. Vedran Čorluka počeo je utakmicu na desnoj strani, a Niko Kranjčar, koji je u Tottenham došao iz Portsmoutha, čekao je svoju priliku s klupe. I nije moglo bolje početi. Već u 52. sekundi utakmice spektakularan gol zabio je Jermain Defoe. Škaricama je zabio za 1-0. Manchester se vratio u 25. minuti nakon odlično izvedenog slobodnjaka iskusnog Giggsa. Nakon što su izjednačili, igrači Manchestera su krenuli po još jedan gol. Anderson je zabio u 41. minuti za 2-1. Tottenham je u drugom dijelu pritisnuo 'Crvene vragove'. U 60. minuti Manchester je ostao bez Scholesa koji je dobio drugi žuti karton te je ostavio momčad na cjedilu čak pola sata. U 71. minuti svoj premijerni nastup za Tottenham imao je Niko Kranjčar. Samo sedam minuta kasnije Rooney je zabio za konačnih 3-1. Momčad Tottenhama prepustila je prvo mjesto na tablici Chelseaju koji je sa 2-1 slavio kod Stoke Cityja.