Tottenham na šest bodova: NEC 'pao' u Nizozemskoj

Golom Jamiea O'Hare momčad naših Ćorluke i Modrića pobijedila je 1-0 na gostovanju kod momčadi koju je u prvom kolu pobijedio i Dinamo

Bez ozlijeđenog Luke Modrića, ali i Vedrana Ćorluke, koji nema pravo nastupa u Kupu Uefe jer je na početku sezone u istom natjecanju nastupio za Manchester City, Tottenham je teško došao do pobjede kod NEC-a u Nijmegenu. Umjesto Ćorluke na desnom boku zaigrao je Gunter, a na lijevoj strani Jamie O'Hara. I baš je on golom u 14. minuti odlučio utakmicu. Gareth Bale je nabacio s lijeve strane, Fraizer Campbell pogodio prečku, od koje se lopta odbila do O'Hare, koji je zabio jedini gol na utakmici.
Tottenham je u Nizozemskoj dominirao većim dijelom utakmice i imao nekoliko vrlo dobrih šansi. No u svim situacijama, osim u onoj opisanoj iz 14. minute, golman NEC-a Gabor Babos je bio sjajan. Zaustavljao je sve pokušaje momčadi s White Hart Lanea i spriječio puno uvjerljiviji poraz Nizozemaca. Iako Harry Redknapp na raspolaganju, uz hrvatski dvojac, nije imao ni Romana Pavljučenka ni Ledleyja Kinga ni Jermainea Jenasa...