Tottenham pobijedio Chelsea, Mateo Kovačić igrao 15 minuta

Gosti su dominirali većinu utakmice, ali na kraju će s golom prednosti na uzvrat otići Spursi. Zabili su nakon što je sudac Oliver poništio zaleđe i dosudio penal nakon javljanja iz VAR sobe

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Tottenham je na Wembleyju pobijedio Chelsea sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Harry Kane iz jedanaesterca u 26. minuti. hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za 'Bluese' je zaigrao posljednjih 15 minuta.

Uzvratni susret je 22. siječnja na Stamford Bridgeu. U drugom polufinalnom paru snage će odmjeriti Manchester City i Burton Albion. Prva utakmica je na rasporedu u srijedu u Manchesteru, a uzvrat je 22. siječnja u Burton upon Trentu.