U Primeri sve otvoreno: Poraz Reala, Barca na -4

Barcelona je lako svladala Valladolid 4-1, dok je Real Madrid u trileru poražen od Valencije 3-2. Katalonci su se Realu približili na -4 boda

Nogometaši Barcelone svladali su u 29. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Valladolid s 4-1, a Real Madrid je kod kuće poražen od Valencije 3-2.  Katalonska momčad približila se na samo četiri boda zaostatka za Realom, što jamči iznimno uzbudljivu završnicu sezone.
Junak Barcelone bio je 18-godišnji Bojan Krkić koji je odagnao bilo kakvu mogućnost da se nakon poraza od Villarreala dogodi novo veliko iznenađenje na Nou Campu. S dva pogotka je povisio rezultat s 2-1 na neuhvatljivih za goste 4-1. Prije toga je Samuel Eto'o donio brzo vodstvo domaćinu, ali su gosti izjednačili. Na samom startu drugog poluvremena Iniesta je ponovno doveo Katalonce u vodstvo, a stvar je dovršio Bojan Krkić. Pogodak  ponovno nije postigao Thierry Henry, makar je igrao od prve do posljednje minute.
U iznimno zanimljivoj utakmici na stadionu Santiago Bernabeu, Valencia je povela golom Davida Ville u 34. minuti, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Raul. Isti je igrač Realu u 56. minuti donio vodstvo 2-1, no nadahnuti David Villa ponovno poravnava u 67. minuti. Kada se činilo da će susret završiti miroljubivim remijem, Valencia je uspjela ostvariti pobjedu. U 88. minuti strijelac je bio Arizmendi, koji nije propustio iskoristiti grešku Cannavara i preuranjeno izlaženje vratara Casillasa s gola.
Rezultati 29. kola: Barcelona - Valladolid 4-1 (Eto'o 23, Iniesta 46, Krkić 61, 83 / Sesma 30-11m), Levante - Villarreal 1-2 (Angel 64 / Fernandez 27, Franco 82), Osasuna - Betis 0-1 (Mark Gonzalez 53), Zaragoza - Almeria 1-1 (Oliveira 68 / Negredo 89), Racing Santander - Recreativo Huelva 2-0 (Orteman 80, Smolarek 90), Murcia - Espanyol 4-0 (Ivan Alonso 35-11m, 46, Abel 62-11m, Richi 84), Real Madrid - Valencia 2-3 (Raul 36, 56 / David Villa 34, 67, Arizmendi 88)