U Stuttgartu 9 komada, gol "najlošijeg napadača"

Nigerijac Viktor Agali zabio je nakon cijelog jednog dana, Stuttgart je pobijedio Werder 6-3, a Bayern je dodatno učvrstio prednost na vrhu

Više od 23 sata Agali je ove sezone proveo u napadu Hanse, a nije zabio niti gola. Na kraju tjedna u kojem su njemački analitičari izračunali ovaj pomalo nevjerojatan podatak, Nigerijac je konačno prekinuo golgeterski post. Grlić je doveo Duisburg u vodstvo, a Agalijev gol 13 minuta kasnije donio je bod njegovoj Hansi, koja je sada na 23 boda i 14. je momčad prvenstva. Za Duisburg je od 5. minute igrao Bojan Vručina, koji je zamijenio ozlijeđenog napdača Ishiakua.
Werder je svih 90 minuta bio 'bezobrazno dominantan' protiv Stuttgarta, ali primio je šest komada i povećao zaostatak za Bayernom na sedam bodova. Momčad iz Bremena, bez Vranješa i Klasnića u sastavu, loptu je u svom posjedu imala 62 % vremena, pucala 27 puta, ali zabili su samo tri gola. S druge strane, od devet pokušaja Stuttgarta šest ih je završilo iza leđa golmana Wiesea. Čovjek se proslavio s dva obranjena penala protiv Brage prije manje od mjesec dana, a sada su iza njega tri nesretna dana. U četvrtak je protiv Rangersa primio pacerski gol sa 40 metara, a sada je 'popio' šest komada. Tri mu je zabio Mario Gomez, i to prva tri Stuttgarta, dva Cacau, a jednom je svoju mrežu pogodio stoper Per Mertesacker. Da potpuno obilježi utakmicu, isti se igrač pobrinuo crvenim kartonom u završnici.
Bayern je bez ikakvih problema, golovima svojih zvijezda Tonija i Riberyja, s Allianz Arene ispratio Karlsruhe. Hit prvenstva tako je skliznuo na šesto mjesto, a peto je preuzeo Schalke. S Ivanom Rakitićem na terenu svih 90 minuta, momčad iz Gelsenkirchena je slavila 2-0 pobjedu u gostima u Rostocku. Za domaću Arminiju punu je minutažu dobio Andrej Mijatović, koji je zaradio i žuti karton.
Eintracht je na svom travnjaku remizirao s Bochumom, u čijem sastavu nije bilo Ive Iličevića. U petak su bodove podijelili Borussia i Hertha (1-1), a u nedjelju HSV gostuje kod Nürnberga, dok Bayer u Leverkusenu dočekuje Hannover.

BUNDESLIGA, 23. KOLO
ARMINIA - SCHALKE 0-2 (Varela 24, Altintop 74), Mijatović žuti
STUTTGART - WERDER 6-3 (Gomez 20, 43, 65, Cacau 66, 87, Mertesacker 83-ag / Almeida 9, Boenisch 60, Rosenberg 77)
EINTRACHT - BOCHUM 1-1 (Toski 49 / Azaouagh 67)
WOLFSBURG - ENERGIE 3-0 (Gentner 17, Marcelinho 19, 76)
BAYERN - KARLSRUHE 2-0 (Toni 41, Ribery 64)
DUISBURG - HANSA 1-1 (Grlić 7 / Agali 20)

LJESTVICA: Bayern 50, Werder 43, HSV 41, Leverkusen 38, Schalke 38, Karlsruhe 36, Stuttgart 34, Wolfsburg 33, Eintracht 33, Hannover 32, Hertha 31, Bochum 30, Borussia 29, Hansa 23, Arminia 19, Duisburg 18, Nürnberg 17, Energie 17.