Udinese izbacio Inter, a Roma Sampdoriju iz 1/8 finala Kupa

Nogometaši Udinesea do četvrtfinala Talijanskog kupa došli su domaćom pobjedom nad Interom 1-0. Kelava je branio cijelu utakmicu, a Kovačić je igrao do 81. minute

U četvrtak navečer odigrane su dvije utakmice osmine finala Talijanskog kupa, a više razloga za zadovoljstvo imali su domaćini.

Nogometaši Udinesea izborili su plasman među posljednjih osam momčad izbacivši milanski Inter pobjedom na Friuliju 1-0. Junak utakmice bio je Maicosuel, koji je zabio gol vrijedan prolaza u 32. minuti. Ivan Kelava stajao je na golu Udinesea, dok su Bubnjić i Mlinar bili na klupi, a kod Intera Mateo Kovačić odigrao je do 81. minute, a u 21. je zaradio žuti karton.

U ranije odigranoj utakmici Roma je također s istim rezultatom 1-0 izborila plasman u sljedeći krug natjecanja svladavši na Olimpicu Sampdoriju golom Torosidisa u 6. minuti. Tin Jedvaj utakmicu je odgledao s klupe.