Udinese kao gost nanio Laziju treći poraz u nizu

U drugoj subotnjoj utakmici 35. kola talijanske nogometne lige Udinese je u Rimu pobijedio Lazija 3-1 nanijevši mu treći ligaški poraz u nizu

Nesreća je za domaći sastav krenula taman nakon što su Rimljani poveli golom Rocchija (deveti u sezoni) u 56. minuti. Iz okreta je s 18 metara po sredini terena Talijan sjajno pogodio nakon što mu je asistirao Mauro Zarate. Antonio Floro Flores samo je četiri minute kasnije izjednačio također lijepim udarcem izvan 16-erca za njegov šesti prvenstveni pogodak. Poveli su gosti preko D'Agostina u 69., a poraz domaćih zapečatili preko Fabija Quagliarrele iz penala u 86. minuti. Udarac s bijele točke iznudio je Flores, a Quagliarella je zabio svoj 12. prvenstveni pogodak. Lazijev strijelac Rocchi tom je prilikom zbog prigovora zaradio crveni karton. I prošle su godine Friuljani slavili protiv Lazija u Rimu. Tada je bilo 1-0 za Udinese.