Man. City i Arsenal remizirali: Kovačić zamalo zabio, Gvardiol briljirao i slao Saku na pod!

Manchester City i Arsenal odigrali su 0-0 u 30. kolu Premiershipa. Joško Gvardiol odigrao je za 'građane' cijelu utakmicu. Mateo Kovačić igrao je do 61. minute. Ovakav rezultat najviše odgovara Liverpoolu

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Arsenal su odigrali bez pogodaka, što je najviše razveselilo Liverpool koji je zadržao vodstvo na ljestvici.

City je imao daleko veći posjed lopte i više udaraca, međutim niti jedna momčad nije željela previše riskirati.

Sjajan pokušaj Kovačića

U prvom poluvremenu obje su momčadi bile suzdržane, a prvu priliku u nastavku imao je Mateo Kovačić u 47. minuti sjajno opalivši s 18 metara, ali pored Arsenalova gola. Pet minuta kasnije odličnu priliku imao je i Arsenal. Bukayo Saka je ubacio s desne strane, ali je Gabriel Jesus zakasnio na dodavanje.

U nastavku susreta je bilo još nekoliko poluprilika, ali ne i golova. Joško Gvardiol je za "građane" igrao cijeli susret, dok je Mateo Kovačić igrao do 61. minute.

Statistika Man. City - Arsenal

Liverpool profitirao

Ovim rezultatom najviše su zadovoljni na Anfieldu jer je Liverpool pobjedom 2-1 protiv Brightona preuzeo vrh ljestvice.

Danny Welbeck je već u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, no "Redsi" su do kraja susreta okrenuli rezultat.

Diaz i Salah riješili Brighton

Luis Diaz je izjednačio u 27. minuti, a pobjedu Liverpoolu donio je Mohamed Salah u 65. minuti. Diaz je u 71. minuti još jednom zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Liverpool sada vodi sa 67 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Manchester Cityja. (Hina)