Komentari 60

Man. City i Arsenal remizirali: Kovačić zamalo zabio, Gvardiol briljirao i slao Saku na pod!

Manchester City i Arsenal odigrali su 0-0 u 30. kolu Premiershipa. Joško Gvardiol odigrao je za 'građane' cijelu utakmicu. Mateo Kovačić igrao je do 61. minute. Ovakav rezultat najviše odgovara Liverpoolu

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Arsenal su odigrali bez pogodaka, što je najviše razveselilo Liverpool koji je zadržao vodstvo na ljestvici.

City je imao daleko veći posjed lopte i više udaraca, međutim niti jedna momčad nije željela previše riskirati.

Sjajan pokušaj Kovačića

U prvom poluvremenu obje su momčadi bile suzdržane, a prvu priliku u nastavku imao je Mateo Kovačić u 47. minuti sjajno opalivši s 18 metara, ali pored Arsenalova gola. Pet minuta kasnije odličnu priliku imao je i Arsenal. Bukayo Saka je ubacio s desne strane, ali je Gabriel Jesus zakasnio na dodavanje.

U nastavku susreta je bilo još nekoliko poluprilika, ali ne i golova. Joško Gvardiol je za "građane" igrao cijeli susret, dok je Mateo Kovačić igrao do 61. minute.

Statistika Man. City - Arsenal

Liverpool profitirao

Ovim rezultatom najviše su zadovoljni na Anfieldu jer je Liverpool pobjedom 2-1 protiv Brightona preuzeo vrh ljestvice.

Danny Welbeck je već u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, no "Redsi" su do kraja susreta okrenuli rezultat.

Diaz i Salah riješili Brighton

Luis Diaz je izjednačio u 27. minuti, a pobjedu Liverpoolu donio je Mohamed Salah u 65. minuti. Diaz je u 71. minuti još jednom zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Liverpool sada vodi sa 67 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Manchester Cityja. (Hina)

30. kolo Premiershipa 17.30 sati , Etihad, Manchester
Manchester City
0 : 0
Arsenal
90+5'

Kraaaaaaaaaaaaaj! Manchester City i Arsenal odigrali su 0-0.

90+1'

Ubacio je Jack Grealish s lijeve strane, pokušao je u petercu naći Erlinga Haalanda, koji pada, ali nema ništa od penala! U nastavku je Jeremy Doku izborio korner. Atmosfera je dovedena do usijanja. Ovaj rezultat najviše odgovara Liverpoolu.

90'

Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

86'

Evo dobre prilike za Manchester City! Sjajno je po lijevoj strani prošao Trossard. Pucao je Belgijac s lijeve strane iskosa, ali uspio je to ukrotiti Stefan Ortega.

84'

Kakva prilika za Manchester City! Joško Gvardiol nakon kornera bio je najviši, prenio je loptu na drugu stranu, imao je mat-situaciju Erling Haaland, ali spetljao se, nije ni uspio uputiti udarac.