Riječki junak opet hara ligom! Sjajni Andrijašević srušio Istru

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju kod Istre i s 3-0 uzeli 'Derby della Učka'. Igrač utakmice i prvo ime susreta definitivno je bio Franko Andrijašević, koji je zabio već u 6. minuti pa dva puta asistirao

Rijeka je u derbiju 9. kola lakše od očekivanog savladala Istru 3-0 i skočila na treće mjesto HNL-a samo bod iza Dinama.

Igrač utakmice u Puli bio je Franko Andrijašević koji je postigao prvi i asistirao za preostala dva gola. U 6. minuti Andrijašević je pospremio u mrežu odbijenu loptu nakon što je Čondrić obranio pokušaj Puljića, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena prošao po lijevom krilu i onda poslao povratnu loptu za Lončara koji je bio precizan s ruba kaznenog prostora.

U nastavku je Andrijašević u 78. minuti proigrao i Murića kojemu nije bilo teško još jednom zatresti domaću mrežu.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti kada su domaći ostali s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Ivančić. Prvi je dobio u 10. minuti kada je igrao rukom i tako zaustavio udarac Lončara prema golu, a drugi zbog simuliranja u 40.

Treća Rijeka sada ima 15 bodova, jedan manje od drugog Dinama, dok je Istra 1961 ostala osma s osam bodova, iza nje su Varaždin sa sedam i Inter sa šest bodova.