Valencia pobijedila Getafe i osvojila sedmi Kup kralja

Valencia je u finalu Kupa kralja na Vincente Calderonu svladala Getafe 3-1 golovima Mate, Alexisa i Morientesa i tako spasila lošu sezonu

Nogometaši Valencije osvojili su Kup kralja pobjedom u finalnoj utakmici protiv Getafea 3-1 na Vincente Calderonu.
"Šišmiši" su već nakon 11 minuta vodili 2-0 golovima Mate i Alexisa. Nakon toga se Getafe otvorio te počeo bolje igrati i stvarati prilike. Ali uspjeli su samo smanjiti rezultat pred kraj prvog poluvremena kad je iz penala precizan bio Granero. Klub iz madridskog predgrađa bolje je otvorio i drugu dionicu, a opet je Granero bio u prilici izjednačiti rezultat, no pogodio je gredu. Ostale šanse obranio je jučer odlični golman momčadi s Mestalle Timo Hildenbrand.
Točku na "i" stavio je Fernando Morientes pet minuta prije kraja i donio slavlje Valenciji te kakvu-takvu utjehu za vrlo slabu sezonu. "Šišmiši" se nalaze na razočaravajućem 16. mjestu u Primeri, a ovo im je sedmi Kup kralja u povijesti.