Valencia zabila sedam komada Genku, Bayer je dobio Chelsea

Valencia je prva španjolska momčad koja je zabila sedam golova u Ligi prvaka. Bilo je to u utakmici protiv Genka. Leverkusen je dobio Chelsea u sudačkoj nadoknadi

U skupini E Valencia je na Mestalli deklasirala Genk sa 7-0 i tako ''spasila'' Dinamo koji se može pohvaliti da nije momčad s najviše primljenih golova u petom kolu. Hat-trick je već u prvom poluvremenu za ''šišmiše'' zabio sjajni Roberto Soldado. Chelsea i Valencia će u idućem kolu u izravnom dvoboju na Stamford Bridgeu odlučiti o drugom putniku u osminu finala iz ove skupine.

Bayer je u Leverkusenu u drugoj utakmici skupine pobijedio Chelsea 2-1 i osigurao plasman u drugi krug neovisno o tome kako će završiti ogled Londončana i Valencije u posljednjem kolu. U 48. minuti se Didier Drogba sjajno oslobodio dvojice čuvara i doveo Chelsea u vodstvo, ali najprije je Eren Derdiyok u 73. minuti izjednačio, a potom je u posljednjim sekundama Manuel Friedrich donio pobjedu i osminu finala ''apotekarima''.

LIGA PRVAKA, 5. kolo:

Skupina E

Valencia - Genk 7-0 (Jonas 10, Soldado 13, 35, 39, Hernandez 68, Aduriz 70, Costa 81)

Leverkusen - Chelsea 2-1 (Derdiyok 73, Friedrich 90 / Drogba 48)

Skupina F

Marseille - Olympiacos 0-1 (Fetfatzidis 82)

Arsenal - Dortmund 2-1 (Van Persie 49, 86 / Kagawa 90)

Skupina G

Zenit - APOEL 0-0

Šahtar - Porto 0-2 (Hulk 79, Rat 90)

Skupina H

Milan - Barcelona 2-3 (Ibrahimović 20, Boateng 54 / Van Bommel 14, ag, Messi 31, Xavi 63)

BATE - Plzen 0-1 (Bakoš 42)