Vaterpolska Liga prvaka: Remi Juga, Mladost i Jadran izgubili

Jug je odigrao 11-11 na gostovanju kod talijanske Verone u 11. kolu skupine B. Mladost je na Savi izgubila od Olympiakosa 14-6. Splitski Jadran izgubio je na gostovanju u Hannoveru 9-8

U derbiju 11. kola B skupine vaterpolske Lige prvaka Jug Croatia osiguranje je na gostovanju u Italiji odigrao 11-11 protiv BPM Sport Managmenta ostavši jedina neporažena momčad skupine.

Bila je to utakmica u kojoj su gosti bili bliži pobjedi, u posljednjoj četvrtini imali su u dva navrata po dva gola razlike (10-8, 11-9), ali je Verona uspjela izjednačiti, a pogodak za 11-11 domaćin je zabio osam sekundi prije kraja.

Loren Fatović, Daniil Merkulov, Hrvoje Benić i Alex Papanastasiou dva su se puta upisali u listi strijelaca, dok je Toni Popadić ima 13 obrana. Kod domaćina najefikasniji je bio Luca Damonte sa četiri gola.

Druga dva hrvatska kluba u skupini B, Mladost i Jadran, izgubila su svoje utakmice.

Mladost je na Savi izgubila od Olympiakosa 14-6 što je zagrebačkom klubu bio šesti poraz u nizu. Sve je bilo jasno već na poluvremenu na kojem je aktualni europski prvak vodio sa šest razlike (8-2). Kod Mladosti najefikasniji je bio Lovre Miloš s tri gola dok je u grčkim redovima prvi strijelac bio Konstantinos Genidounias s pet golova.

Splitski Jadran je izgubio na gostovanju u Hannoveru od Waspa 9-8. U njemačkim redovima najefikasniji su bili Darko Burguljan, Aleksandar Radović i Jorn Winkelhorst sa po dva gola, a Jadran je predvodio Ivan Domagoj Zović s tri gola.

Na ljestvici vodi Jug CO sa 29 bodova, Verona je druga sa 23 boda, Olympiakos ima 21 bod, Szolnoki 18 bodova, a zatim slijede Jadran (9), Hannover (9), Mladost (8) i Spandau (7).