Hrvatska je u četvrtfinalu OI: 'Barakude' srušile moćne Srbe!

Bravo, dečki! Hrvatska je srušila Srbiju u četvrtom kolu grupe B vaterpolskog turnira u Tokiju i izborila plasman u četvrtfinale. Moćna Srbija nije imala vodstvo ni u jednom trenutku

Nakon više od dvije godina, Hrvatska je srušila Srbiju s 14-12 (5-3, 1-1, 4-4, 4-4) u vaterpolu i plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira. Onaj poraz od Australije bio je očito samo loš dan jer smo nakon njega razmontirali Crnogorce, a sada i Srbe.

Kakva je to bila dominacija, dovoljno govori podatak da Srbi nisu u nijednom trenutku vodili! 'Barakude' su otvorile s 3-0. Joković je zabio prva dva gola, a onda se i Bušlje upisao u strijelce. Srbi su došli na gol zaostatka (5-4), a onda je Obradović vratio Hrvatskoj dva gola prednosti, a onda je i Vukičević pogodio za nova tri gola razlike.

DOMINACIJA VATERPOLISTA Hrvatska rapsodija u Tokiju: Barakude razbile Crnu Goru!

Srbija je već u drugoj puno bolje zaigrala u obrani pa se u redovima 'barakuda' stvorila određena panika. U posljednjim minutama treće četvrtine Srbi su izjednačili na 8-8, a onda Hrvatska serijom od četiri gola dolazi do ogromne prednosti koju smo uspjeli zadržati do kraja.

Bila je to prva međusobna utakmica Hrvatske i Srbija još od 29. prosinca 2019., a 'barakude' su pobjedom zaustavile niz od tri srpske pobjede.

HRVATSKA: Bijač 15 obrana; Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 4, Bukić 3, Vukičević 1, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Obradović 4, Garcia

SRBIJA: G. Pijetlović 9 obrana; Mandić 1, Dedović, Ranđelović, Lazić, D. Pijetlović 1, Rašović, Aleksić, Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović 1, Mitrović 1

Hrvatska će se za prvo mjesto u skupini boriti sa Španjolcima u ponedjeljak od 8.30 sati.

FATOVIĆ PRIREDIO SENZACIJU: Moji igrači rade u poljoprivredi, školi, banci, prodaju i kavu... A Hrvatska je najbolja na svijetu