Vaterpolski LP: Jug pobijedio, Olympiacos jači od Primorja

Vaterpolisti Juga u uzbudljivoj završnici utakmice pobijedili su mađarski Szolnoki 10-9. Primorje je je izgubilo od Olympicosa. Već je u prvoj četvrtini bilo 4-0 za Grke

U susretima 3. kola  vaterpolske Lige prvaka polovičan uspjeh hrvatskih predstavnika, poraz riječkog Primorja i pobjeda dubrovačkog Juga.

U 3. kolu A skupine grčki Olympiacos je u subotu u Pireju svladao riječko Primorje EB sa 7-4 (4-0, 1-2, 2-2, 0-0). Ključnom se pokazala prva četvrtina koju je Olympiacos dobio sa 4-0. Grčku momčad predvodili su Angelos Vlachopulos i Blai Mallarach sa po dva pogotka, dok je na vratima briljirao hrvatski reprezentativni golman Josip Pavić.

Kod Primorja Cosmin Radu, Ivan Buljubašić, Gonzalo Echenique i Anđelo Šetka postigli su po jedan gol.

U Dubrovniku je Jug CO u uzbudljivoj završnici pobijedio mađarski Szolnoki sa 10-9 (1-1, 6-2, 2-2, 1-4). Jug je u posljednju četvrtinu ušao sa visokih četiri gola prednosti (9-5), ali je Szolnoki minutu i pol prije kraja stigao do poravnanja 9-9. No, 50 sekundi prije isteka utakmice Maro Joković je pogodio za pobjedu Juga. U momčadi Juga najbolji su bili Felipe Perrone sa 3 i Pavo Marković sa 2 gola, a kod Szolnokija Marton Vamos i Denes Varga zabili su po 3 pogotka.