Vedran Ćorluka zabio gol u porazu Manchester Cityja

Aston Villa svladala je kao domaćin Manchester City 4-2 u 1. kolu Premiershipa, a Vedran Ćorluka postigao je svoj prvi prvenstveni pogodak za City

Ćorluka je prvi nastup za Manchester City u novom prvenstvu okrunio golom u 89. minuti, kojim je njegova momčad tek ublažila poraz na konačnih 4-2 za Aston Villu. Prema novinskim izvještajima, Ćorluka je poentirao desnom nogom udarcem iz šesnaesterca u lijevi donji kut. Bio je to njegov prvi pogodak u Premiershipu.
Bila je to neobična utakmica u kojoj su mreže u prvih 45 minuta mirovale, a potom su se u nastavku tresle čak šest puta! Junak pobjede Aston Ville bio je Gabriel Agbonlahor, koji je u razmaku od samo sedam minuta postigao hat-trick! Svoj prvi, a drugi pogodak svoje momčadi zabio je u 69. minuti, a sljedeća dva u 74. i 76. minuti. Prije toga je John Carrew doveo domaćina u vodstvo u 47. minuti, a poravnao je Blumer Elano iz jedanaesterca u 64. minuti.
Premiership, 1. kolo: Chelsea – Portsmouth 4-0 (Cole 11, Anelka 26, Lampard 45+1 – 11m, Deco 89)
Aston Villa – Manchester City 4-2 (Carew 47, Agbonlahor 69, 74, 76 / Elano 64 – 11m, Ćorluka 89)