Veliko priznanje: Dani Olmo u momčadi sezone Europske lige!

Španjolski U-21 reprezentativac nije imao sjajnu sezonu samo u HNL-u, gdje je pobrao individualne nagrade, nego i u Europi, vodeći Dinamo do osmine finala Europske lige. Izabran je u naj-momčad

Najbolji igrač HNL-a prošle sezone prema izboru nogometaša Dani Olmo (21) niže pojedinačne nagrade nakon sjajne sezone u Dinamu, a još jedna takva stigla je u utorak.

Veznjak "modrih", naime, izabran je u idealnu momčad sezone Europske lige prema poznatom statističkom portalu WhoScored.com!

Olmo je u tom natjecanju odigrao 926 minuta u deset utakmica, odnosno na terenu nije bio samo završne četiri minute na gostovanju hrvatskog prvaka kod Spartak Trnave u skupini (pobjeda 2-1). Zabio je dva gola, Fenerbahčeu (4-1) i Viktoriji Plzeň (2-1), i dodao dvije asistencije.

Mladi španjolski reprezentativac imao je 1,6 udaraca po utakmici, dva ključna dodavanja, tri driblinga, pretrpio je 3,6 faula, napravio jedan obrambeni start, presjekao 0,8 lopti i očistio 1,7 lopti po utakmici.

Idealnu momčad čine Kevin Trapp (Eintracht) - Stefan Lainer (Salzburg), Michael Ngadeu-Ngadjui (Slavia), Aleksandr Martinovič (Krasnodar), Emerson (Chelsea) - Callum Hudson-Odoi (Chelsea), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea), Dani Olmo (Dinamo), Willian (Chelsea) - Sébastian Haller (Eintracht), Olivier Giroud (Chelsea).