VIDEO Klinac od 16 godina melje i dalje na SP-u! Pogledajte kako je digao na noge cijelu dvoranu

Luke Littler plasirao se u četvrto kolo Svjetskog prvenstva u pikadu. Tek mu je 16 godina, a sad je s turnira izbacio čovjeka koji je dvostruko stariji od njega. I mogao bi igrati protiv Borisa Krčmara u četvrtfinalu

Momak rođen 21. siječnja 2007., Englez Luke Littler (16), ostvario je još jednu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u pikadu i plasirao se u osminu finala. Svjetski juniorski prvak, najmlađi pobjednik meča na Svjetskom prvenstvu seniora, lakoćom je sredio 17 godina starijeg Kanađanina Matta Campbella 4-1 (3-0, 3-0, 3-2, 2-3, 3-1) u Londonu.

Nakon briljantna prva dva seta Campbell je uspio uhvatiti ritam i propustio pet strelica za 3-0. Littler se vratio i preokretom uhvatio i taj set. U četvrtom je imao priliku izaći bullseyeom za čistih 4-0, ali Campbell je malo produžio nadu i izašao na 120 bodova.

Nevjerojatno mirnu ruku pred krcatim Ally Pallyjem Littler je pokazao u petom setu, u prvom legu izašao je na 164 boda!

POGLEDAJTE VIDEO:

Do pobjede je došao šest puta pogodivši maksimalnih 180 iz tri strelice i potvrdio mjesto među najboljih 16. Publici je potom najavio da će tradicionalno proslaviti uz kebab.

U idućoj fazi očekuje ga pobjednik dvoboj između favoriziranog Nizozemca Raymonda van Barnevelda (56) i Velšanina Jima Williamsa (39), a u tom dijelu ždrijeba nalazi se i Hrvat Boris Krčmar (44), koji u petak od 20 sati igra protiv Škota Garyja Andersona.