Werder bez osmorice ipak do boda kod Bochuma

Start Bundeslige otkrio je slabosti momčadi Werdera, koji je protiv Bochuma primio dva gola u samo dvije minute i na kraju remizirao

Čak osam prvotimaca nedostajalo je Werderu u prvoj ligaškoj utakmici nove sezone. I takav je okrnjeni Werder vodio 2-0 u Bochumu golovima Diega (iz penala) i Sanoga, ali u prvih pet minuta drugog poluvremena (Šestak 47’, Bechmann 49’) domaći su već stigli do izjednačenja te zadržali bod do kraja. - Prvih pet minuta nastavka odigrali smo u dubokom snu - rekao je trener Werdera, Thomas Schaaf, kojem je prije početka utakmice osa ubola usnu. Prvo ime Werdera bio je Boubacar Sanogo, koji je prvo brzinom i pravovremenim padom izborio penal, a onda i osobno zabio na debiju u zelenom dresu. Momčad iz Bremena dominirala je terenom, imala čak 64 posto posjeda, no nije oduševila uoči dvije izuzetno važne utakmice. Već u srijedu dolazi Dinamo u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a idućeg vikenda derbi s Bayernom, koji je sa svim svojim pojačanjima krenuo vrlo uvjerljivom pobjedom protiv Hanse 3-0. Od osmorice odsutnih, za srijedu bi spremni mogli biti Carlos Alberto i Frank Baumann, ali zato je sastav iz Bremena ostao i bez Tima Borowskog, koji će zbog ozljede koljena mirovati oko tri tjedna.