To je to što me zanima!

Za Japan igraju za 110 kuna, kolege Englezi za 213.000 kn!

Ragbijaši Japana za igranje u reprezentaciji imaju dnevnicu od 110 kuna, što nije dovoljno ni za steak u hotelu u kojem su odsjeli. Steak stoji 165 kuna. Nije dostatno ni za hamburger i pomfrit koji stoje 120 kuna
Vidi originalni članak

Ako je "The Miracle of Bern" bila pobjeda Zapadne Njemačke protiv Mađarske u finalu Svjetskog prvenstva 1954., a "Miracle on Ice" pobjeda američkih sveučilištaraca protiv moćne Rusije na Olimpijskim igrama u Lake Placidu 1980., onda je "Miracle in Brighton" bila pobjeda ragbijaša Japana protiv Južne Afrike na Svjetskom prvenstvu 2015. Bila je to senzacija nad senzacijama, takva pobjeda da je po njoj napravljen scenarij za film. Bila je to prva pobjeda Japana na SP-ima od 1991.godine.

- Bio je to nezaboravan dan. Uoči utakmice sjedili smo u svlačionici i nismo ni pomišljali na pobjedu. Sjećam se trenutka kad smo pjevali himnu i završetka utakmice. Bili smo u suzama. Kad smo se vratili u hotel, čekalo nas je brdo navijača, svi su nam čestitali, svega se sjećam. Taj dan pamtit ću cijeli život - rekao je Kensuke Hatakeyama, jedan od heroja te večeri te nastavio.

- Nakon te pobjede japanski ragbijaši prestali su igrati u Premiershipu i počeli igrati ragbi u Japanu. Sve je to ojačalo našu reprezentaciju, koja je danas bolja no ikada. 

Ta pobjeda dala je nova krila Japancima, koji sve više ulažu ragbi, a domaćin su sljedećeg Svjetskog prvenstva u ragbiju. Zapravo, ulažu u sve, samo ne u dnevnice.

Tako će ragbijaši Japana, koji igraju prijateljski susret protiv Engleske, biti plaćeni samo 110 kuna po danu, što nije dostatno niti za ručak. Inače, odrezak u hotelu u kojem su Japanci odsjeli stoji 165 kuna, a hamburger i pomfrit 120 kuna.

- Dnevnice od 110 kuna dobivaju igrači koji su amateri i imaju posao izvan ragbija. Profesionalci u reprezentaciji igraju besplatno za Japan. Oni ne dobivaju ništa, nikakve dnevnice - objasnio je Jamie Joseph, izbornik Japana.

Naravno, arogantni Englezi nisu iskoristili priliku da dodatno podbodu Japance, pa im je engleski izbornik poručio da im je najbolje da pripreme za utakmicu odrade u crkvi, jer im jedino molitva može pomoći u ovoj utakmici.

Poznat je taj engleski stav prema slabijima. Uostalom, slične izjave dolazile su i uoči polufinala Svjetskog prvenstva u Rusiji protiv Hrvatske. 

Inače, dok Japanci za svoju domovinu igraju besplatno ili za 110 kuna po danu, ragbijaši Engleske, će, pazite sad ovo, za utakmicu dobiti 25.000 funti ili 213.000 kuna! I to, da ne bi bilo zabune, svaki igrač ponaosob.

Jedna utakmica, 213.000 kuna. Svaki igrač. 

Idi na 24sata

Komentari 15

  • detektor istine 13.11.2018.

    Neš ti jakih japanskih "domoljuba" , naši bi to riješili na drugi način , prvo bi uzeli iskaznicu kradezea , našli bi nekog doktora i izvukli invalidsku penziju , ptsp , bolovi u leđima i lijevoj nozi ,ili nešto slično , ostatak života proveli bi ispred lokalne krčme i kladionice sa pivom u ruci .

  • Xyster 13.11.2018.

    Kakve sve gluposti ovdje nećeš pročitati, naravno da japanski igrači nisu plaćeni kada zarađuju u domaćoj ligi bogatstvo koja je prepuna igrača iz Novog Zelanda, Australije, Južne Afrike koji su plaćeni još veće bogastvo za to. Kao da napraviš članak kako Engleska nogometna reprezentacija igra besplatno za svoju zemlju( jer sav novac doniraju) te kako su oni skromni, iako u svojoj domaćoji ligi zarađuju bogastvo. Engleski ragbijaški Premiership nije engleska nogometna Premier Liga, zapravo engleska nogometna Premier Liga jer Japanska liga. Obriši članak.

  • Armin van Buuren 13.11.2018.

    Kao što glasi jedan komentar(nije moj,ali u potpunosti se slažem s njime): Japan je drugi svijet,svijet za sebe.Nemojte ih niti pokušavati razumjeti,jer ne možete.Jedino šta možete je da im se divite ili da im se iščuđavate....ja sam odabrao ovo prvo. Prije koji tjedan pojavio se video o jednoj Japanskoj maratonki Rei Lida koja je slomila nogu 200 metara prije kraja svoje dionice,pošto se radi o timskom maratonu.Na kraju je tih 200 metara puzala na koljenima po cesti samo da dovrši svoju dionicu i preda štafetu kako bi njena ekipa mogla nastaviti utrku dalje....O niti jednoj drugoj naciji na svijetu ne možeš tako brzo nabrojati njene posebnosi kao što možeš sa Japanom

Komentiraj...
Vidi sve komentare