Zabio Hajdukov Drogba: Split ih deklasirao, a oni dobili 'bile'

Bolji od 'bilih' bio je austrijski Wolfsberger s 3-1. Prije tri dana taj isti Wolfsberger, kojeg trenira Nenad Bjelica, izgubio je protiv Splita 4:0?! Počasni gol dao je Kouassi

Nakon dvije pobjede, Hajduk je upisao poraz u trećoj utakmici na pripremama u turskom Beleku. Bolji od 'bilih' bio je austrijski Wolfsberger s 3-1, a jedini strijelac u redovima Splićana bio je mladi napadač iz Obale Bjelokosti Jean Kouassi.

Mišo Krstičević koristio je maksimalnih 18 igrača, Kalinić - Vršajević (Jakoliš 46), Milović, Jonjić, Stojanović (Sušić 46) - Milić (Cassio 46), Lima (Jozinović 46) - Oremuš, Andrijašević (Kouassi 46), Caktaš (Maglica 46) - Vuković (Kiš 46), no Austrijanci su se bolje snašli i već do poluvremena postigli tri gola preko Ritschera (12), Topčagića (32) i Liendla (44). Konačan rezultat postavio je Kouassi u 51. minuti.

Prije tri dana taj isti Wolfsberger, kojeg trenira Nenad Bjelica, izgubio je protiv Splita 4:0?! Hajduk se trgnuo tek u drugom dijelu, pogotovo preko hitrog Kouassija, no više od počasnog gola nisu mogli.

- Nije lijepo primiti tri gola u poluvremenu, očito nismo bili na visini zadatka. Nedostajalo je svježine, a ni pristup u početku nije nam bio na visini – kazao je trener Hajduka Krstičević, dok je njegov kolega Bjelica rekao kako ni ova pobjeda, niti visoki poraz od Splita, nisu realna slika njegove momčadi.

- Niti sam poludio nakon poraza protiv Splita, niti ću se sada napiti od sreće zbog pobjede nad Hajdukom – kazao je Bjelica.

Za Hajduk nije nastupio drugi Brazilac Lucas Patinho, kome je pukao mišić u natkoljenici, te Marko Bencun, Ivo Caput i Ivan Tomičić, koje će Hajdukov sportski direktor Sergije Krešić nakon povratka u Split poslati na posudbu.