Zadrani u 'majstorici' pobijedili MZT i tako ostali u ABA ligi

Jadranska liga i sljedeće će sezone u rosteru imati klub s Jadrana. KK Zadar je na domaćem parketu svladao makedonski MZT 86:75 u trećoj utakmici serije i odnio presudnu pobjedu

Košarkaši Zadra su u 'majstorici' za ostanak u ABA ligi bili bolji od MZT-a 86-75 (50-40)  i nakon velike borbe izborili ostanak u prvoj ABA ligi

Odlično su Zadrani otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini imali velikih 11 razlike (29-18). Imali su velikih 73% ubačenih koševa u prvoj četvrtini, ali u nastavku im nije išlo tako bajno. Već su u drugoj četvrtini 'zube' počeli pokazivati gosti koji su u tom periodu utakmice bili bolji za pola koša (22-21), ali na odmor se otišlo s prednosti domaćina od 10 razlike (50-40).

U nastavku su još malo bolji bili gosti te u trećoj četvrtini smanjili zaostatak za još šest razlike (22-16). Nakon otvaranja posljednje četvrtine utakmica je bila u egalu jer su gosti stigli do 68-68. Tada su se probudili Zadrani nakon timeouta i odličnom obranom i serijom 10-2 stigli do 78-70 te su dvije i pol minute prije kraja imali 8 razlike.

No, do kraja utakmice pokušavali su tricama što im nije pošlo za rukom te su Zadrani na kraju slavili 11 razlike (86:75) i izborili nastup u ABA ligi i sljedeće godine.