Zagreb i Cibalia novu sezonu otvorili pobjedom

Prva 3 boda u novoj sezoni HNL-a uzeli su Zagreb, 3-0 pobjedom nad Međimurjem, te Cibalia koja je s 1-0 bila bolja od Varteksa

U prvom prvenstvenom nastupu u novoj sezoni nogometaši Zagreba s lakoćom su svladali Međimurje. Zagrebaši su od prve minute dominirali terenom, no prvi gol u 17. minuti zabio je igrač domaće momčadi Topić. No na njegovu žalost, u vlastitu mrežu. Momčad Ćire Blaževića udvostručila je vodstvo u 33. minuti, kad je Kruno Lovrek odličnim udarcem sa 20 metara iznenadio domaćega golmana. Početkom nastavka trener Međimurja Boško Anić ubacio je u igru Darmopila i Peraicu, no ove zamjene nisu urodile plodom. Zagreb je rutinirano držao vodstvo, a pobjedu je zaokružio najbolji igrač susreta, razigrani Kruno Lovrek, u 82. minuti, kad je volejem sa 10 metara postavio konačnih 3-0. Cibalia je u Vinkovcima pobijedila Varteks 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Davor Bagarić iz penala u 26. minuti. Vinkovčani su do kraja utakmice dvaput pogađali vratnicu, no rezultat se ipak nije mijenjao.