Zagreb srušio Lokomotivu za prve povratničke bodove u ligi

Zagreb i Lokomotiva otvorili su 3. kolo HNL-a u Kranjčevićevoj ulici. Zagreb je slavio 2-0 golovima Stepčića i Šulca. Prvi su ovo bodovi za Zagreb od povratka u prvu ligu

Zagreb je u prvoj utakmici 3. kola HNL-a pobijedio Lokomotivu 2-0 i osvojio prve bodove od povratka u prvoligaško društvo. Golova nije bilo do 80. minute utakmice u Kranjčevićevoj, a onda je Zagreb uz dva dobra poteza Stepčića i Šulca srušio 'lokose'.

Boban i Budimir raspucani

Zagreb je prvi zaprijetio preko Gabrijela Bobana, ali Lokomotiva odmah uzvraća sjajnom kontrom. Brzonogi Petar Mišić je prošao golmana Zagreba, ali je izgubio kontrolu nad loptom. Ante Budimir u 10. minuti uzdrmao je prečku i Zagreb je imao dosta sreće. Gabrijel Boban bio je najraspoloženiji kod Zagreba.

Sjajni golmani

Golman Lokomotive Oliver Zelenika u 25. minuti sjajno je obranio Štiglecu i održao "nulu". Bila je to najbolja šansa Zagreba na utakmici, ali ostalo je 0-0. Taj je rezultat ostao i na poluvremenu. Obje momčadi imale su svoje šanse u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu opet su briljirali golmani. Dominik Livaković na golu Zagreba čudesno je spašavao nakon naleta Lokomotive. Nije zaostajao niti Oliver Zelenika na drugoj strani.

Stepčić majstorski šalje loptu u mrežu

Zagreb je deset minuta prije kraja poveo. Sjajan potez Valentina Stepčića. Primio je Zagrebov igrač loptu u šesnaestercu, odlično se okrenuo i poslao loptu iza leđa Olivera Zelenike.

Matias Šulc za kraj priče

I dok se Lokomotiva oporavljala od šoka, Zagreb je zabio drugi gol. Brza akcija domaće momčadi i sjajan udarac Matiasa Šulca s 20-ak metara za 2-0. Samo dvije minute nakon prvog gola.

Završilo je 2-0, Zagreb je osvojio prve bodove u novoj sezoni HNL-a, nakon dva poraza na startu.