Propustio veliku priliku: Ivica Kostelić peti u slalomu u Italiji

Najbolji hrvatski skijaš nakon odlične prve vožnje u slalomu u Alta Badiji završio je na kraju na petom mjestu. Za pobjednikom Marcelom Hirscherom zaostao je +0.73

Nakon odlične prve vožnje u Alta Badiji Ivica Kostelić imao je priliku ostvariti drugu ovosezonsku pobjedu, no slabijim drugim nastupom završio je peti u drugoj slalomskoj utrci u Svjetskom kupu.

Profesor je u prvoj vožnji zaostao s vodećim Marcelom Hirscherom samo 11 stotinki, a u drugom 'laufu' vozio je solidno, ali uz nekoliko pogrešaka koje su ga stajale postolja. Unatoč što je na svim prolazima imao prednost u cilj je ušao s 17 stotinki zaostatka za Razzolijem (21. vrijeme druge vožnje).

Vodeći iz prve vožnje Austrijanac Hirscher sačuvao je prednost i odnio prvu ovosezonsku pobjedu s 0.56 sekundi prednosti nad Talijanom Razzollijem te s 0.73 sekunde pred Kostelićem.

Profesor je petim mjesto osvojio 45 bodova te je prepustio vrh slalomskog poretka Hirscheru koji 160 bodova, odnosno 15 više od Ivice.

Hirscher je i ukupnom poretku preuzeo prednost pred Svindalom s 425 boda, dok je Kostelić deveti s 229 bodova.