Zoran Vulić i Luč enegija primili 8 golova od Zenita

Zoran Vulić dugo će pamtiti gostovanje u Sankt Peterburgu u utakmici 24. kola ruskog prvenstva. Zenit ih je svladao više nego uvjerljivo, 8-1

Zenit je, naime, pobijedio Luč Energiju sa čak 8-1 i tako se prvi put ove sezone ugurao među šest najboljih ruskih momčadi na ljestvici. Da će Dragan Stojkić, nekadašnji vratar Zagreba, biti na meti tijekom devedeset minuta pokazale su već prve minute utakmice. Prvi gol je Zenit postigao u 7. minuti, drugi u 20., a treći u 35. No, još veća agresivnost domaćih nogometaša je uslijedila u nastavku kada je Zenit postigao novih pet pogodaka, a Buljga je za goste tek postigao počasni pogodak. Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac nije imao svih 90 minuta mnogo posla u domaćoj obrani, dok je Stojkić na vratima gostiju bio cijelo vrijeme meta napadača Zenita kao što je i Dario Damjanović odigrao cijelu utakmicu za goste.

24. KOLO:
Zenit - Luč Energija 8-1 (Danny 7, 42, Aršavin 20, Širokov 35, Tekke 47, 61, 89, Domnguez 72 / Buljga 75)
Spartak Moskva - Krilja Sovjetov 0-1 (Ivanov 74)
Amkar Perm - Terek Grozni 0-0
Himki - CSKA Moskva 1-2 (Berezucki 90-ag / Grigorijev 32, Mamaev 67)

POREDAK: 1. Rubin Kazan 51, 2. CSKA Moskva 44, 3. Dinamo Moskva 43, 4. Amkar Perm 40, 5. Krilja Sovjetov 37, 6. Zenit 37 (-1), 7. Spartak Moskva 36..., 14. Luč Energija 19...