Zubac i Hezonja solidni, James bez doigravanja prvi put od 05'

Ivica Zubac je odigrao solidnu partiju u pobjedi Clippersa protiv Žižićevih Cavsa (110-108), dok LeBron James je i službeno nakon 14 godina ostao bez doigravanja u NBA ligi.

Osam uzastopnih finala, 14 godina u doigravanju, ali i tom je nizu došao kraj. LeBron James je s Lakersima i službeno ispao iz svih računica za ulazak u doigravanje nakon poraza od Brooklyn Netsa u Staples Centru 111-106. U očaj ih je bacio njihov bivši igrač D'Angelo Russell koji je nosio svoju momčad s 21 poenom, dva skoka i 13 asistencija.

U Clevelandu su se susreli Zupčevi Clippersi i Žižićevi Cavsi, a kao pobjednik je na kraju izašao Ivica (110-108). Solidan je bio hrvatski centar koji je na terenu proveo 17 i pol minuta. Za to je vrijeme zabio 6 koševa uz 8 skokova i dvije asistencije, dok je njegov kolega Ante na drugoj strani u 14 minuta imao tri skoka i dvije asistencije. Solidan je u porazu svoje momčadi bio i Mario Hezonja koji je za Knickse u porazu protiv Nuggetsa (111-93) za 21 minutu na terenu zabio sedam poena uz četiri skoka i četiri asistencije.

Nestvarni 'brada' Harden

Houston Rocketsi su na Hardenov pogon pobijedili San Antonio Spurse 111-105.  Četiri minute prije kraja Spursi su vodili 100-94, ali 'brada' je tad preuzeo stvari u svoje ruke i s tri povezane trice predvodio momčad u 13-2 seriji, nakon čega Rocketsi više nisu ispuštali vodstvo. Osmi je to put da je Harden u sezoni otišao preko pedeset poena, zabio je 61.

U ostalim utakmicama su Milwaukee Bucksi na domaćem parketu bili bolji od Miami Heata sa 116-87, dok su Raptorsi kod kuće izgubili od Oklahoma City Thundera rezultatom 116-109. Triple double imao je Russell Westbrook sa 18 koševa, 12 skokova i 13 asistencija. U Orlandu su se igrali produžetci, a na kraju je protiv Memphis Grizzliesa slavio domaći Magic sa 123-119.