To je to što me zanima!

Bio je izbjeglica, a sad je razvio igru koja simulira njihov život

U Južnom Sudanu nije bilo mira. Rat i nasilje nikako nisu mogli prestati. Naša jedina nada je bio život izbjeglica, rekao je, bivši izbjeglica, a sada uspješni programer Lual Mayen (24)
Vidi originalni članak

Kada je sa svojom obitelji pobjegao iz Južnog Sudana u azil u Ugandi, Lual je odlučio naučiti programirati. Njegova majka je tri godine štedjela kako bi mu mogla kupiti laptop, a on je svaki dan hodao po tri sata kako bi došao do kafića s internetom i učio i vježbao programiranje. 

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

- Majka me gledala kao da sam lud. Stalno me pitala što radim s tim računalom, ali nikada me nije sputavala - rekao je Lual kojem se upornost isplatila.

Razvio je video igru 'Salaam' što na arapskom znači mir. U njoj igrači mogu iskusiti kakav je zapravo život izbjeglica. Igrači bježe iz ratom pogođene države u potrazi za bolji životom, a na putu im stoje brojne prepreke poput nedostatka hrane i medicinske pomoći.

- Cilj igre je da ljudima lakše objasnimo kakav je zapravo život izbjeglica i da imaju empatije prema njima kada saznaju kroz što oni prolaze - objasnio je Lual. Njegova igra je u kratkom roku dobila globalnu pažnju. Sada je fokusiran na dovođenje igre na još veću platformu. Želi igru omogućiti kroz Facebook Instant Games, a zbog toga je otvorio i svoju tvrtku Junub Games.

- Lual radi razliku u svijetu i inspirira ljude da budu bolji - rekao je jedan od poduzetnika koji je prepoznao njegovu igru kao veliki potencijal. Igra 'Salaam' ima i plemeniti cilj. Svaki puta kada igrači u igri kupuju hranu i lijekove, ta količine šalje se i izbjeglicama u stvarnom svijetu.

Idi na 24sata

Komentari 32

  • 03.03.2020.

    Bravo

  • Mrki Medo 03.03.2020.

    Naravno da na arapskom jeziku znači. Pa neće neki od civiliziranih jezika.

  • ak47 03.03.2020.

    Znači nepismeni lik je tri sata svaki dan pješačio da dođe do interneta kako bi naučio programirati a majka mu je tri godine štedjela za laptop, potom bez ikakvog kapitala osniva tvrtku... Bog te mazo!!! A jeste li čuli o onoj djevojčici koju su svi zvali Crvenkapica, svaki dan je tri sata pješačila kroz opasnu šumu da bi baki dostavila hranu...?

Komentiraj...
Vidi sve komentare