To je to što me zanima!

Greške kod nanošenja parfema koje rade mnogi, a nisu svjesni

Za duže trajanje parfema dobra ideja je malo naparfumirati kosu ili šal koji nosite. A ako bi ipak radije nanosile parfem direktno na kožu birajte mjesta koja su izložena zraku
Vidi originalni članak

Dobitnik mnogobrojnih nagrada, francuski dizajner parfema Francis Kurkdjian, koji je radio za Dior, Carven, Burberry, Kenzo i Lancôme, otkrio je američkom Vogue-u 5 najvećih grešaka koje žene rade kod kupnje i stavljanja parfema. 

1. Nemojte trljati zapešća

Većina žena stavlja parfem prvo na zglobove ruku, zatim ga protrlja i onda nanosi na vrat, tu je velika greška. Trljanjem ruku koža se zagrijava i proizvodi enzime koji mogu promijeniti miris parfema - objašnjava Kurkdjian.

Najviše i najniže note mirisa se najviše mijenjanju ovom radnjom i parfem više nije "uočljiv" i opojan, nadodaje. Kako bi parfem mirisao identično kao iz bočice, potrebno ga je jednom pošpricati i ostaviti da se osuši.

2. Ne držite parfem u kupaoni

Parfemi su jako osjetljivi na okolinu u kojoj se nalaze, a nagle promjene temperature kao u kupaoni prije, za vrijeme i nakon tuširanja utječe na promjenu mirisa.

Toplina potiče kemijske reakcije unutar organskih sastojaka parfema i rezultira promjenom ili gubitkom mirisa. Najbolji način za čuvanje parfema je u originalnoj ambalaži na sobnoj temperaturi.

'TI SI OPLJAČKANA' Platila je Diorov adventski kalendar skoro 4200 kuna pa se šokirala vidjevši što je u njemu

3. Birajte manja pakiranja

Ako ste dovoljno sretni da imate različite parfeme ili ne koristite svoj omiljeni parfem svaki dan, s vremenom će kisik početi utjecati na raspad molekula u parfemu što jako utječe na miris.

Tipična bočica ima rok trajanja od tri mjeseca, pa ako ne koristite parfem na dnevnoj bazi, najbolje je kupiti manje pakiranje. Ako već imate velika pakiranja parfema, najbolje ih je čuvati u hladnjaku kako biste što više produžili rok trajanja.

4. Parfemi s potpuno prirodnim sastojcima nisu bolji od djelomično sintetičkih

Ideja prirodnog parfema zvuči jako primamljivo, ali miris bi vas mogao razočarati. Musk, najpopularniji sastojak svih parfema, koji se dobiva od životinja, se mora sintetički proizvesti. 

Drugi popularni mirisi, kao na primjer božur, frezija ili ljiljan se ne mogu dobiti prirodnim putem jer ne oslobađaju dovoljno aroma. Kurkdjian smatra da je idealna formula mješavina eteričnih ulja, apsoluta (prirodnih koncentriranih, jako aromatičnih, uljnih biljnih ekstrakata) i sintetičkih sastojaka.

KAKVE MIRIS PROIZVODIMO Jeste li znali? Žene mirišu kao grejp ili luk, a muškarci kao sir

5. Parfumirajte kosu

- Parfem jako kratko traje na suhoj koži, a znojenje uništava prirodna ulja iz parfema. Tome se može doskočiti ako uz izabrani parfem žene kupe i gel za tuširanje i kremu za tijelo s istim mirisom  - objašnjava Kurkdjian.

Za duže trajanje parfema dobra ideja je malo naparfumirati kosu ili šal koji nosite. A ako bi ipak radije nanosile parfem direktno na kožu birajte mjesta koja su izložena zraku. Ako parfem stavljate na laktove ili na zapešća a nosite majice i košulje na duge rukave, on će brzo nestati.

Idi na 24sata

Komentari 17

  • rebecaQQ 31.12.2022.

    koristim shalimar i odlican mi je godinama

  • 30.12.2022.

    Uvik kupim a i dobijem tzv pravi parfem ali mirisi su danas slabiji ,kod više njih.

  • beba maza 30.12.2022.

    Stavim ga gde treba . :-)

Komentiraj...
Vidi sve komentare