To je to što me zanima!

Najčešće pogreške u čišćenju lica zbog kojih izgledate starije

Postoji niz starijih generacija koje su naučene lice prati vodom, dok mlađe generacije prekomjerno koriste agresivne proizvode za lice. Zlatno pravilo je biti nježan prema svojoj koži
Vidi originalni članak

Svakog dana možete se potapšati po leđima ako svake večeri skidate šminku i čistite lice, ali ako ne koristite odgovarajuće tehnike čišćenja, možete biti izloženi riziku od izbijanja prištića, pa čak i preranog starenja kože. A prema poznatoj doktorici i molekularnoj biologinji, doktorici Rozini Ali iz Liverpoola, učinak pogrešnog čišćenja lica je s godinama sve veći i gori.

- To je još gore nego ne skidanje šminke s lica u mladosti. Dobivate iste učinke kao i onda, začepljene pore, prištiće, koža je pojačano osjetljiva te je suha - rekla je. 

Ali što je još gore, šminka se taloži duboko u porama te vizualno naglašava već postojeće bore. Bolje je uopće ne nositi šminku, nego ju ne skidati s lica. 

Doktorica Ali za Femail je otkrila bitne korake kod skidanja šminke i čišćenja lica koji osiguravaju čistoću te mladenački izgled.

Bez trljanja, bez ribanja

Postoji niz starijih generacija koje su naučene lice prati vodom, dok mlađa generacija prekomjerno koristi agresivne proizvode za lice. Zlatno pravilo je biti nježan prema svojoj koži, a čišćenje treba biti ritual. Kod čišćenja, koža se ne smije trljati i ribati. Treba biti nježan, izbjegavati abrazivne pokrete, a nakon čišćenja i pranja lica na ručniku ne bi smjelo biti mrlja. 

8 najčešćih pogrešaka kod čišćenja lica

1. Umivam lice samo vodom: Voda nema sposobnost uklanjanja prljavština na bazi ulja poput šminke i viška sebuma, a pranje toplom ili vrućom vodom može i isušiti kožu.

2. Svakodnevni piling lica: To vjerojatno čini više štete nego koristi. Svakodnevni piling je potpuno nepotreban i može ostaviti kožu pretjerano osjetljivom, iziritiranom i skloniju izbijanju prištića.

POGLEDAJTE IH PRIJE I POSLIJE Djevojke hrabro skratile kosu pa se oduševile novim izgledom

3. Koristim običan sapun za pranje lica: Sapun može s lica skinuti njegova prirodna ulja, ostavljajući kožu suhom i napetom. Štoviše, sapuni narušavaju prirodnu pH vrijednost vaše kože.

4. Perem lice samo navečer: Tijekom spavanja bakterije se mogu s jastuka prenijeti na lice, isto kao i ulja i masnoća s kose te slina. Stoga je jako bitno ujutro oprati lice. 

5. Perem lice samo ujutro: Već smo napisali zašto je bitno prati lice ujutro, a pranje lica prije spavanja je obavezno. Šminka, ulja, smog, bakterije, prljavština i zagađenje nakupljaju se na licu tijekom cijelog dana, stoga je noćna njega lica neophodna.

6. Umivam lice toplom vodom: Pretjerano vruća voda isušuje lice i uništava osjetljivo tkivo i kožu lica. Tijekom rutinske njege lica koristite mlaku vodu.

PRIRODNI ELIKSIR Maske za svaki tip kose: Suhu, masnu, onu punu elektriciteta

7. Koristim bilo koje sredstvo za čišćenje lica: Bitno je koristiti pravo sredstvo za čišćenje lica, ono koje odgovara vašem tipu kože. Suha, masna, kombinirana ili normalna koža imaju sasvim drugačije potrebe. 

8. Umivam lice više od četiri puta dnevno: Iako se to možda nekom čini kao dobra ideja, pretjerano pranje može dovesti do povećane proizvodnje ulja na licu kako bi se nadoknadio učinak sušenja koji nastaje tijekom pranja.

S NJIMA MNOGI VARAJU U VEZI: Ovo su 3 najseksi horoskopska znaka kojima nitko ne može odoljeti

Idi na 24sata

Komentari 3

  • black_cat 22.03.2019.

    koje studije oko pranja lica, tuširanja, kakanja.-.

  • thedino 22.03.2019.

    Nijto ništ kolku sam ja žabu vidio...!!!

  • MOC JE U ZNANJU 22.03.2019.

    Samo nežnost i za dušu i za telo . :-))))

Komentiraj...
Vidi sve komentare