To je to što me zanima!

Baka putnik: Blindirala je stan i otišla na susret s Benediktom

Marija Kirin (86), kojoj su provalili u stan dok je bila u Londonu na kraljevskom vjenčanju, krenula je u Zagreb vidjeti Papu. Za tu je priliku napravila poseban plakat
Vidi originalni članak

Tek što se vratila s kraljevskog vjenčanja u Londonu Brođanka Marija Kirin (86) otputovala je u Zagreb na susret sa Svetim Ocem.

- Do sada sam bila na sva tri susreta s pokojnim papom i hvala Bogu što mi je podario zdravlje da mogu otputovati u Zagreb i izbliza vidjeti papu Benedikta. Danima se pripremam i dala sam si napraviti jedan plakat na kojemu su Sveti Otac Ivan Pavao II u sredini, blaženi Alojzje Stepinac, koji me davne 1939. krizmao, i naš dragi Sveti Otac Benedikt. Ispod fotografija je pjesma ‘Krist na žalu’, koju je napisao Ivan Pavao II. Drago mi je što se Papa na dolasku u Zagreb u zračnoj luci, pozdravljajući hrvatski narod, prisjetioAlojzija Stepinca, što govori da sam postigla pun pogodak ovim plakatom - rekla je ponosno neumorna Marija Kirin.

Ipak, žao joj je što nije znala da su se pokloni za Papu primali do polovice svibnja.

- Nema veze, ja ću napraviti još jednu ovakvu sliku i poslati našem Papi u Vatikan - rekla je Marija veselo, spremajući se na put.

Prije odlaska u Zagreb Marija je u svom stanu ugradila protuprovalna vrata.

- Neka sad pokušaju. Mogu samo izbiti cijeli zid, a onda bi valjda netko provalnike čuo. Ugradila sam ih jer ne bih htjela opet doživjeti neugodno iskustvo ako nakon povratka iz Londona, razbacane stvari u provaljenom stanu - rekla je Marija. U Zagrebu će biti gošća doma umirovljenika, pozvali su je da im ispriča kako je bilo u Londonu.

Idi na 24sata

Komentari 9

  • durango11 05.06.2011.

    Odakle joj pare za protuprovalna vrata

  • Morag666 05.06.2011.

    Baba je životinja, gazi sve da se probije kamo želi (i usput bude "selebriti", što joj ova jadna piskarala od novinara omogućuju)... Obiteljske vrijednosti...a gdje joj je sin kojeg se odrekla i nije ga ni odgojila jer se išla drpat u njemačku?

  • cosanostra 05.06.2011.

    lukava je ona....nije rekla da je bila na finalu lige prvaka jer tada još nije imala protuprovalna vrata

Komentiraj...
Vidi sve komentare