To je to što me zanima!

May traži podršku za Brexit: 'Svima će nam povijest suditi'

Britanska premijerka je u nedjelju je pozvala članove Konzervativne stranke da premoste 'razlike koje nas dijele', tri dana nakon što je pretrpjela još jedan poraz u parlamentu oko Brexita
Vidi originalni članak

U pismu koje je poslala na adrese 317 konzervativnih parlamentaraca, Theresa May je rekla kako je rezultat glasovanja u četvrtak bio 'razočaravajuć' te je naglasila da će 'povijest suditi svima za uloge koje smo imali u procesu Brexita'.

Također je rekla da će se ovoga tjedna vratiti u Bruxelles na razgovore s predsjednikom Europske komisije Jean-Claude Junckerom te će idućih dana razgovarati sa svim čelnicima država EU.

PARLAMENT JU ODBIO May nije dobila podršku za traženje ustupaka od EU-a

Britanija će napustiti Europsku uniju 29. ožujka, no parlamentarci nisu poduprijeli Mayin plan o uvjetima razlaza, a EU odbija naknadne pregovore. Euroskeptični konzervativci nisu glasovali u četvrtak o njezinu planu da traži izmjene dijelova dogovora s EU u zadnji trenutak, osudivši tako manjinsku vladu na parlamentarni poraz.

Euroskeptici nisu bili sretni sa prijedlogom u kojem, čini se, nije bilo mogućnosti za Brexit bez dogovora, tvrdeći da to slabi britansku pregovaračku moć.

SIMBOLIČNO GLASOVANJE Theresi May zbog Brexita u parlamentu prijeti novi poraz

Prema nedjeljnom pismu, čini se da May nije promijenila strategiju.

- Ne podcjenjujem koliko duboko ili koliko se iskreno kolege drže svojih stavova o ovom pitanju. No vjerujem da će izostanak kompromisa potrebnih za sporazum o razlazu kojim se ostvaruje referendumska odluka kao i za njegovu potvrdu u parlamentu iznevjeriti ljude koji su nas izabrali da ih predstavljamo i riskira svijetlu budućnost koju zaslužuju - zaključila je May.

Idi na 24sata

Komentari 3

  • MAKANTAHI 17.02.2019.

    još ste tu, šta čekate, gubite se van pa ako očete natrag onda kucajte , možda nitko ne otvori

  • 2 x general 17.02.2019.

    volter - may može samostalno odlučiti o izlasku ali to ne bi bila britanska demokracija uljudnosti, običajno ponašanje, pravila ponašanja i parlamentarizma. ako neće imati većinu neće odlučit budi bez brige ( treba znati engleski sistem parlamentarizma i engleske zakone )

  • volter 17.02.2019.

    I kao sto Pernar cijelo vrijeme promice, danas je nemoguce da se volja naroda postuje i izvrsava, uvedeni su sistemi laznih demokratija.

Komentiraj...
Vidi sve komentare