To je to što me zanima!

Njemačka u potrazi za plinom trebala bi prihvatiti tehnologiju frakturiranja, tvrde iz udruge

U procesu frakturiranja plin i nafta vade se iz naslaga stijena ubrizgavanjem vode pomiješane s kemikalijama pod velikim pritiskom, pomoću čega Njemačka već nabavlja plin preko Atlantika
Vidi originalni članak

Hidrauličko frakturiranje moglo bi pomoći Njemačkoj da smanji ovisnost o uvozu plina, poručila je udruga industrije, potaknuvši raspravu o metodi koja je zabranjena zbog opasnosti po okoliš.

Njemačka vlada nabavlja preko Atlantika plin koji je proizveden frakturiranjem, a odbija sama koristiti tu tehnologiju, naglasio je u četvrtak šef Savezne udruge njemačke industrije (BDI) Siegfrid Russwurm.

ŽUSTRA RASPRAVA Njemačka: Prijedlog da s jelovnika u vrtićima i školama uklone meso naišao na otpor

Njemačka "ne bi trebala zazirati od koraka u smjeru tehnologije frakturiranja", rekao je Russwurm, dodavši da je "gorka istina" da njemačka ovisnost o uvozu energije podrazumijeva izloženost ucjenama "neprijateljskih" zemalja..

Ministar gospodarstva Robert Habeck nedavno je ponovio stajalište vlade da frakturiranje srednjoročno neće u Njemačkoj biti potrebno, ustvrdivši da je budućnost u obnovljivim izvorima energije.

PROGNOZE I DALJE LOŠE Institut ZEW: Očekivanja su za njemačko gospodarstvo blago poboljšana u listopadu

U procesu frakturiranja plin i nafta vade se iz naslaga stijena ubrizgavanjem vode pomiješane s kemikalijama pod velikim pritiskom.

Njemačka je zabranila "nekonvencionalno" komercijalno hidrauličko frakturiranje zbog velike potrošnje vode i zagađenja podzemnih voda, a kritičari upozoravaju i na moguću vezu s potresima.

PRETHODNO ODBIJEN Njemački predsjednik otkazao posjet Kijevu zbog sigurnosti

Metoda je zabranjena i u Nizozemskoj, Francuskoj, Danskoj i Bugarskoj.

 

Idi na 24sata

Komentari 3

  • ichbin2 22.10.2022.

    koja mafija, pa zar nitko ne gleda nikakva istraživanja kako je to štetna proizvodnja za prirodu i okoliš

  • DinoAKA ljubiša 21.10.2022.

    Ne šuška se desetljećima da takva tehnologija pogoduje potresima? I to je jedan od razloga ameri to ne žele na svom kontinentu? Navodno.

  • DinoAKA ljubiša 21.10.2022.

    Hmm

Komentiraj...
Vidi sve komentare