To je to što me zanima!

Ostavili su mu gazu u prsnom košu: Platit će mu 33.000 kuna

U studenom 2014. počele su se javljati tegobe i bolovi na mjestu reza, pa je nakon obavljenih pretraga u travnju 2015. ponovno podvrgnut operativnom zahvatu u KBC Dubrava
Vidi originalni članak

Klinički bolnički centar Zagreb bivšem pacijentu iz Đurđevca mora nadoknaditi neimovinsku štetu u iznosu od 33.000 kuna jer mu je tijekom operativnog zahvata u grudnom košu ostao komad - gaze.

Pacijent je tražio 75.000 kuna, no Općinski sud u Koprivnici nepravomoćnom je presudom odobrio manje od polovice traženog iznosa. Bolnica mora platiti i 21.450 kuna sudskih troškova, piše Večernji list. U tužbi je muškarac naveo da je u srpnju 2011. bio podvrgnut operativnom zahvatu u Klinici za plućne bolesti Jordanovac, gdje mu je uklonjen donji dio lijevog plućnog krila koje je zahvatio zloćudni tumor.

U studenom 2014. počele su se javljati tegobe i bolovi na mjestu reza, pa je nakon obavljenih pretraga u travnju 2015. ponovno podvrgnut operativnom zahvatu u KBC Dubrava, od strane istog liječnika. Tom je prilikom ustanovljeno da je za operacije 2011. godine u prsnom košu zaostao tupfer, mala gaza.

Tužitelj tvrdi da je zbog neadekvatnog liječenja i postupanja zaposlenika Klinike za plućne bolesti Jordanovac pretrpio duševne boli, intenzivan i dugotrajan strah jer je mislio da se tumor vratio. Trpio je, kako je naveo, i fizičke bolove, a trebala mu je i tuđa pomoć i njega. Bolnica ga je usmjerila prema osiguratelju koji je zahtjev otklonio kao neosnovan, uz obrazloženje da policom osiguranja od odgovornosti nisu pokrivene štete zbog pogrešaka u postupanju medicinskih sestara, konkretno sestre instrumentarke. Bolnica se brani da nije odgovorna.

Liječnik koji ga je operirao rekao je da nije postojala obveza brojanja gaza prije i nakon operacija, a pregledom prsišta nije uočio gazu. Upotrijebljene gaze dao je medicinskoj sestri instrumentarki ili ih je odložio na pacijenta, odakle ih je medicinska sestra pokupila i bacila u kantu za smeće.
 

Idi na 24sata

Komentari 28

  • max2017 16.02.2019.

    tj nitko odgovoran...?!....dakle ni smrtni ishod nije problem ?...Pacijent potpisuje radi ovoga papir kojim pristaje na sve..???

  • Vihor🐎 16.02.2019.

    Volio bi znati gdje je tim koji ga je operirao završio svoje akademsko i specijalističko obrazovanje. Valjalo bi im provjeriti diplome. Kao drugo, obeštećenje od 33 000 kuna je smiješno u odnosu na tjelesne i duševne boli.

  • MAKANTAHI 15.02.2019.

    na nosaču aviona svaki alat se mora vratiti na svoje mjesto kad se završi i krpe se također duže i moraju se vratiti u skladište, pa šta ovi nemaju neki popis stvari koje stoje na točno određenom mjestu tako da ako nisu tu odmah se vidi, neka nekoga stave u salu koji broji gaze itd

Komentiraj...
Vidi sve komentare