To je to što me zanima!

Putin i Trump razgovarali o sukobu Izraela i Irana: 'Rusi su jako zabrinuti zbog eksalacije'

Trump je Putinu rekao da su pregovarači SAD-a spremni nastaviti razgovore s iranskim predstavnicima, objavio je Kremlj
Vidi originalni članak

Ruski predsjednik Vladimir Putin razgovarao je telefonski u subotu 50 minuta s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom, osuđujući izraelsku vojnu operaciju protiv Irana i izražavajući zabrinutost zbog rizika od eskalacije, priopćio je Kremlj.

"Vladimir Putin osudio je izraelsku vojnu operaciju protiv Irana i izrazio ozbiljnu zabrinutost zbog moguće eskalacije sukoba, koja bi imala nepredvidive posljedice za cijelu situaciju na Bliskom istoku", rekao je novinarima Putinov savjetnik Jurij Ušakov.

Trump je, sa svoje strane, opisao događaje na Bliskom istoku kao "vrlo alarmantne", prema riječima Ušakova. No, dvojica čelnika rekla su da ne isključuju povratak pregovorima o iranskom nuklearnom programu, rekao je Ušakov.

NUKLEARNI SPOR Trump: 'Izrael bi mogao napasti Iran, ali radije bih izbjegao vojni sukob s Teheranom'

Trump je Putinu rekao da su pregovarači SAD-a spremni nastaviti razgovore s iranskim predstavnicima, objavio je Kremlj.

Što se tiče Ukrajine, Putin je rekao američkom čelniku da je Rusija spremna nastaviti pregovore s Ukrajincima nakon 22. lipnja, prema državnoj novinskoj agenciji RIA.

Trump je ponovio svoj interes za brzo rješavanje sukoba, rekao je Ušakov.

Putin je također čestitao Trumpu 79. rođendan.

Idi na 24sata

Komentari 9

  • Qurcy Ban 15.06.2025.

    Naravno da je Putin zabrinut. Ne zbog rata, već zbog manja dronova i raketa za rusko iživljavanje na Ukrajini. Koje usput Izraelci neutraliziraju u velikoj većini. Ovakav napad na Ukrajinu, donio bi značajno više žrtava, od kojih su nažalost većina civili…

  • Damba365 15.06.2025.

    To su vjerojatno dogovorili u prvom razgovoru pa kad se sve još malo pojača pojaviti će se kao najveći mirotvorci. Može se puno bolje od rata, rat je nepotreban ali i europske države imaju loše političare pa ima puno mita i korupcije što je prilika generalima za razne vojne službe, proizvodnju oružja itd.

  • pacovikozec1 14.06.2025.

    Dogovor(biznis) kucu gradi a vi se bagro ubijajte, kad za drugo ionako i niste.

Komentiraj...
Vidi sve komentare