To je to što me zanima!

Strani političari za alkohol daju ostavke, a kako to rade naši?

Dok je švedska ministrica za 0,2 promila u krvi podnijela ostavku, hrvatskim političarima nije strana vožnja u pijanom stanju, a nekima je izmjereno više od 2 promila u krvi...
Vidi originalni članak

Ministrica obrazovanja podnijela je ostavku nakon što je policija otkrila da je upravljala vozilom pod utjecajem alkohola. Švedska ministrica Aida Hadžialić, inače po struci odvjetnica, bila je najmlađa ministrica u švedskoj Vladi, ali je moralno postupila i odstupila s ministarske dužnosti. 

S druge strane, domaćim političarima nije navika davati ostavke na dužnosti nakon što ih policija uhvati pijane za volanom. Prisjetimo se samo situacije iz 2002. godine i zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića. On je tada izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom, ali je pobjegao s mjesta nesreće. Vozač drugog automobila krenuo je u potjeru te nekoliko kilometara dalje uspio zaustaviti Bandića i pozvao policiju.

Dok je policija prikupljala informacije, zagrebačkog gradonačelnika smjestili su u policijsko vozilo kako bi im ispričao svoje viđenje događaja. Međutim, gradonačelnik Bandić nakon nekog vremena izišao je iz policijskog vozila i sjeo u vlastito. Policajci su ga upozoravali da iziđe iz vozila, ali on je upalio automobil i pobjegao policiji

Prometna policija krenula je u potjeru i zaustavili su ga kada je Bandić upao u gužvu na semaforima. Morali su ga doslovno izvući iz vozila i vratiti ga na mjesto očevida. Zagrebački gradonačelnik odbijao je alkotest i usprkos uvjeravanju pomoćnika načelnika prometne policije i šefa smjene I. policijske postaje Zagreb nije htio puhati.

Nakon što su ga odveli kući, Bandić je napuhao 1,6 promila alkohola u krvi. Pod pritiskom medija i javnosti, Bandić je dao neopozivu ostavku na mjesto gradonačelnika tek nakon dva tjedna, a na njegovo mjesto došla je Vlasta Pavić. Švedska ministrica Hadžialić je ostavku podnijela u roku od 48 sati nakon što ju je policija uhvatila s daleko manje alkohola i to u redovnoj kontroli, a ne nakon izazivanja prometne nesreće.

Nešto manje, 1,58 promila alkohola, napuhao je varaždinski gradonačelnik Goran Habuš nakon izazivanja prometne nesreće. Kandidat tadašnje Kukuriku koalicije na parlamentarnim izborima 2011. godine tražio je analizu krvi kojom se pak ispostavilo da je vozio s 2,02 promila alkohola u krvi. Odstupio je s kandidacijske liste za sabor, ali je ostao na dužnosti gradonačelnika, a 2013. godine ponovno je izabran za varaždinskog gradonačelnika.

IDS-ov gradonačelnik Poreča Edi Štifanić službenim automobilom izletio je s ceste u svibnju prošle godina, a istarska policija izmjerila mu je 1,69 promila u krvi. Štifanić je dospio u javnost zato što je prilikom otvaranja vodenog parka spustio se toboganom u odijelu.

Bivši ministar kulture Berislav Šipuš također je uhvaćen u vožnji u pijanom stanju. Istini za volju, on je napuhao tek 0,7 promila alkohola, ali svejedno ostavku nije ponudio.

Izvor: Express

Idi na 24sata

Komentari 124

  • najiram 10 17.08.2016.

    jedni pjevaju za don spremni i čavoglave pijani ko stoka....no u naravi to je samo perfomans....grbina na tomsonove pjesme....pogel bi ga i on zamjeniti....no svredno budemo digli tužbu protiv svih koji nam brane svoj dom zvati domom ...nisam im ja kriv što neznaju što je dom...i nisam im ja kriv što su največu smicalici u drugom svijetskom ratu neki protumaćili kao pozdrav fašizmu....to je bila jasno izražena želja da svi odu du svoj dom....

  • SAINT 16.08.2016.

    nemoral uništava ovo društvo..............

  • Coprnica Agram 16.08.2016.

    don bandic misli da je nedodirljiv...

Komentiraj...
Vidi sve komentare