To je to što me zanima!

'Problem visine': Otkrili su uzrok sudara Blacka Hawka i aviona iznad Washingtona

Prije nekoliko dana predsjednik Donald Trump na svojoj mreži Truth Social napisao je da je "helikopter Blackhawk letio previsoko, daleko previsoko. Daleko preko granice od 61 metra"
Vidi originalni članak

Postojao je neki "problem s visinom" kada se helikopter Black Hawk sudario s putničkim zrakoplovom u blizini Nacionalne zračne luke Ronald Reagan u Washingtonu prošlog mjeseca usmrtivši 67 ljudi, rekao je američki ministar obrane Pete Hegseth za Fox News u srijedu. Istražitelji Nacionalnog odbora za sigurnost prometa ustvrdili su da je zrakoplov CRJ700 bio na visini od 91 metra, uz minimalna odstupanja, u trenutku udara, rekli su dužnosnici ranije u veljači.

To sugerira da je vojni helikopter letio iznad 61 metra (200 stopa) što je maksimalna visina za rutu koju je koristio.

Prije nekoliko dana predsjednik Donald Trump na svojoj mreži Truth Social napisao je da je "helikopter Blackhawk letio previsoko, daleko previsoko. Daleko preko granice od 61 metra".

SUDARIO SE S AVIONOM Donald Trump tvrdi: Helikopter Black Hawk letio previsoko

Srušeni Black Hawk bio je dio postrojbe za evakuaciju američkih dužnosnika.

Idi na 24sata

Komentari 7

  • Old Kresoje 06.02.2025.

    Zadnje što se čuje na crnoj kutiji je kad je Mujo rekao " daj da ja malo vozim"

  • Provalija Zulufepuštampašić 06.02.2025.

    Reziltat politike Bidenove administracije. Američka vojska opasno je nagrižena uvođenjem DEI politike, gdje su ljudi birani na temelju boje kože, spola, "rodnog identiteta" i spolne orjentacije, umjesto na temelju stručnosti i kompetencija. Postrojbama im zapovjedaju muškarci u suknjama, svuda su dugine boje umjesto nacionalne zastave itd....

  • Adisibio 06.02.2025.

    A što je uzrok tome što je letio na toj visini, pogreška instrumenata, pilota ili kontrolora?

Komentiraj...
Vidi sve komentare