To je to što me zanima!

Osnovnoškolcima u Zagrebu besplatni udžbenici 4 godine

Za dobivanje besplatnih udžbenika za osnovnoškolce nema nikakvog dohodovnog ili drugog cenzusa. Besplatno ih dobivaju svi - bez obzira na plaće i imovinu
Vidi originalni članak

Svi osnovnoškolci u Zagrebu imat će besplatne udžbenike. Roditelji djece ne trebaju ovo ljeto brinuti brigu oko kupovine. Gradska Skupština usvojila je prijedlog gradonačelnika Milana Bandića

Pročelnik za obrazovanje Ivica Lovrić je rekao da se ne radi samo o sljedećoj školskoj godini, nego da će udžbenici biti besplatni do kraja Bandićeva mandata, tj. četiri godine. 

"Ako Vlada ne preuzme na sebe tu obvezu", rekao je Lovrić. 

Za udžbenike 64.000 osnovnoškolaca bit će potrebno 38.5 milijuna kuna u proračunu kojih trenutačno nema. Bandić je obećao da će ih osigurati u proračunu već do sljedeće sjednice Skupštine. Trebala bi biti u roku mjesec dana.

Za dobivanje besplatnih udžbenika nema nikakvog dohodovnog ili drugog cenzusa. Besplatno ih dobivaju svi - bez obzira na plaće i imovinu koju imaju.

Idi na 24sata

Komentari 170

  • zgile 07.07.2013.

    Nisam Zagrebcanin, niti zivim u Hrvatskoj, ali sam ponosan na svoju Domovinu,jos posebno kad procitam ovako nesto, onda se radujem sa svima koji to i tekako trebaju, a gospodin Bandic je jedan od onih ljudi, kojih je nazalost premalo u Hrvatskoj, koji misli na narod, i koji se bori za narod, a ne samo za svoje birace. Svaka cast Bandicu na ovom smjelom, (u ovoj krizi) potezu.Hvala vam u ime svih!

  • mily 06.07.2013.

    sve mi se nešto vrti u glavi jedna davno izrečena rečenica /koju ne znam tko je izrekao/, glasi nekako ovako: ,,srbija se polako raspada i srbi će srbiju vidjeti sa kalemeglana;;. Zar je moguće da se nešto slično dešava i kod nas? Jer, kako stvari stoje, hrvatska je sve ono što je u zagrebu! Ovo drugo, ma koga je uopće briga?

  • fiore 06.07.2013.

    a pitam se zašto u splitu nisu knjige besplatne?zato što je bivši gradonačelnik prokocka puste pare i ostavija ogroman minus i nitko ga ne pita gdje su(mislim na uskok)?iako građani dobro znaju!

Komentiraj...
Vidi sve komentare