To je to što me zanima!

Udruga Franak prijavila HNB: "Negiraju hrvatske zakone"

Umjesto da se posveti monetarnoj politici i kroz nju pokuša dati potporu hrvatskom gospodarstvu, HNB negira zakone Republike Hrvatske, stoji u priopćenju iz udruge
Vidi originalni članak

Udruga Franak je u utorak u 1.30 sati predala službenu prijavu DORH-u protiv Hrvatske narodne banke.

- HNB je propustio spriječiti banke da ugovaraju i provode jednostranu nezakonitu promjenu kamatnih stopa u desecima tisuća ugovorenih kredita čime je počinio kazneno djelo nečinjenja, ali i kazneno djelo poticanja na kazneno djelo - rekao je Koordinator pravnog tima Udruge Franak, Goran Aleksić. 

Rekao je kako im jedino još preostaje nadati se kako će Vlada napraviti pomake za boljitak građana, s obzirom da je "HNB očigledna kočnica vladavini prava". 

- Umjesto da se posveti monetarnoj politici i kroz nju pokuša dati potporu hrvatskom gospodarstvu, HNB negira zakone Republike Hrvatske i pozitivnu praksu EU-a u domeni zaštite potrošača, a sve radi osiguranja prevelikih profita poslovnih banaka. Zbog toga Udruga Franak očekuje od DORH-a poduzimanje odgovarajućih zakonskih koraka protiv nezakonite prakse HNB-a. Isto tako očekujemo od ministra Linića i Vlade RH da izmjenama Zakona o potrošačkom kreditiranju usklade poslovanje banaka sa Zakonom o obveznim odnosima - rekao je Aleksić. 

Idi na 24sata

Komentari 32

  • ursuss 08.05.2013.

    Ma kakva smo mi ,a i Evropa,kada primjenjujemo valutu zemlje koja nije niti u Evropi,a niti naša..Kakva je to vlada kad dozvoljava takva prava...ajde da uvedemo aparthejd ili libijski Zakon o školovanju i gorivu...a kažu da smo SAMOSTALNA Republika Hrvatska...lopov do lopova(krupni) Tužiteljima moja 100% podrška, trebali su tužiti i vladu jer je omogućila ovakvu pljačku,a nije reagirala...šta će nam KUNA kad je ni za k....!

  • Yassa 07.05.2013.

    vrana vrani oči ne kopa a ko šiša sirotinju kada su glupani

  • Kuran Kerim 07.05.2013.

    Tihi je u pravu,,jednostavno covijek ovisi,,al ako se moze izbjec izbjegni,,jel kao prvo drzava je lopovska sto ima daje tako pravo ovo je njima prilika zivota,,ovo banke cekaju kao sa frankom.

Komentiraj...
Vidi sve komentare