To je to što me zanima!

Zelena akcija pred Saborom traži glasovanje protiv lex LNG

Marija Mileta iz ZA upozorila je da Vlada sve radi kako bi pokušala ušutkati lokalnu zajednicu i građane, te zaobići standardne procedure, iako se gotovo 19.000 zainteresiranih građana izjasnilo protiv LNG-a
Vidi originalni članak

Aktivisti Zelene akcije (ZA) u petak su ponovno pred Hrvatskim saborom pozvali zastupnike da glasuju protiv Zakona o LNG terminalu na Krku, uz poruku da će podnijeti prijedlog za ocjenu ustavnosti ako se taj sporni zakon prihvati.

Akcija je organizirana u povodu rasprave o 380 amandmana na Konačni prijedlog Zakona o LNG terminalu na Krku i glasovanja o tom zakonu. "Glasujte protiv, 18.950 građana je tako odlučilo", pisalo je na transparentu koji su aktivisti izložili ispred zgrade Hrvatskog sabora. 

SABOR Bernardić Vladi: Povucite lex LNG, gori je od lex Agrokora

Marija Mileta iz ZA upozorila je da Vlada sve radi kako bi pokušala ušutkati lokalnu zajednicu i građane, te zaobići standardne procedure, iako se gotovo 19.000 zainteresiranih građana izjasnilo protiv LNG-a.

Saborskim zastupnicima podijelili su letke u kojima se tvrdi da je LNG terminal štetan za okoliš zbog kloriranja vode, štetan je i za turizam i nije ekonomski isplativ, a i lokalne zajednice sz protiv tog projekta.

Navedeni su loši primjeri iz Italije koja, po riječima aktivista, i danas trpi posljedice sličnog štetnog ugovora.

Osobito opasnim ocijenili su to što je zakon podloga za davanje pomorskog dobra u koncesiju na 99 godina investitoru kojeg se stavlja u povlašten položaj, a koji u bliskoj budućnosti možda neće biti u stopostotnom državnom vlasništvu.

Aktivisti naglašavaju kako nije jasno na temelju kojih kriterija je procijenjena nužnost tako dugog razdoblja koncesije.

Idi na 24sata

Komentari 21

  • Usora1 08.06.2018.

    ponovo referendumska inicijativa..... "drzava ne moze bez suglasnosti lokalne zajednice inplementirati projekte upitnog utjecaja na samu lokalnu zajednicu". zvonimireeeeeeeeee javi seeeeeeeeeee

  • kaius 08.06.2018.

    zašto gradit terminal na moru ako je spreman na kopnu i samo ga treba dovest u red,ima smisla? nema,osim nečijeg profita. i jeste,u italiji su bili protiv,i ali su preskočili volju ljudi i ipak napravili i sad zadnje studije podmorja,flore i faune su pokazale koliko je to štetno.

  • gvagec 08.06.2018.

    Ma svi su oni protiv nečega a neznaju čega. Vidim da su to likovi koji su dobr upućeni u izradu ovakovih terminala proučili su sve standarde ASTM ,ASME, DIN ili ISO koji se odnose na izradu ovakovih objekata gdije se dobar dio odnosi na zaštitu okoliša. Mi kada smo radili jedan cjevovod morali smo čekati odluku ministarstva jer smo naletili na gnijezda divljih pataka. Ovo su oni lezilebovići da se slikaju laprdaju i da liče i smrde na zapad. Od čega bumo živili za gablec zelene maice a ručak pohane zelene zastave. Ako se hoće baviti nečim ozbiljnim i zaštitnim neka udomljavaju doma pse ili mačke (e to malo sutra jer kenjaju i treba ih hraniti ovako ........................)

Komentiraj...
Vidi sve komentare