To je to što me zanima!

Na otvorenju pan-azijskog restorana u Zagrebu došli Tina Katanić, Cigi, Borna Kotromanić

Silk Street Food se u proteklih nekoliko mjeseci od otvorenja već nametnuo kao omiljena gastro destinacija za sve zaljubljenike u azijsku kuhinju, ali i kao idealan izbor za poslovne ručkove, rođendanske večere
Vidi originalni članak

U samom centru Zagreba, točnije na adresi Masarykova 18, nalazi se pan-azijski restoran Silk Street Food koji u Hrvatskoj donosi dašak popularne gastronomije dalekog istoka, služeći širok izbor svježe pripremljenih jela. U kuhinji rade etablirani chefovi iz Azije, a na meniju se nudi sve od sushija i gyoza, preko wokova, do klasičnih mesnih jela poput pekinške patke.

Silk Street Food se u proteklih nekoliko mjeseci od otvorenja već nametnuo kao omiljena gastro destinacija za sve zaljubljenike u azijsku kuhinju, ali i kao idealan izbor za poslovne ručkove, rođendanske večere ili jednostavno kao izbor za obrok u vrijeme ručka. Svojim gostima restoran nudi jela od pan-azijske kuhinje. Jelovnik se sastoji od nekoliko sekcija – sushi, glavna jela, mali zalogaji i dim sum, veći zalogaji, jela iz woka te juha. Uz to, u Silk Street Foodu se poslužuju i raznoliki azijski viski, ginovi, kao i Tsingtao, pivo druge najveće pivovare u Kini. 

Vlasnik restorana Dennis Bandack, inače Čileanac sa švicarskom adresom i hrvatskim korijenima, ovaj koncept restorana doveo je u Zagreb nakon što je uspješno uhodao biznis na Korčuli, Hvaru, Splitu i Dubrovniku čime je Hrvatsku stavio na svjetsku mapu turizma i gastronomije. Ideja je nastala iz puke želje vlasnika da negdje može pojesti dobar tanjur azijske hrane.

 - Silk Street Food mjesto je gdje se može uživati u istinskoj azijskoj uličnoj hrani. Autentični okusi, širok izbor jela i jedinstvena atmosfera kakva se ne može doživjeti nigdje drugdje ono je što nas čini drugačijima i na što smo iznimno ponosni -  izjavio je Denis Bandack te dodao:

- Kao istinski ljubitelj azijske kuhinje pošao sam od sebe i tu ljubav i strast odlučio prenijeti i drugima. Svi naši chefovi dolaze iz Azije kao etablirana imena, a veliku pažnju polažemo u svježinu namirnica. Tako primjerice, nekoliko puta tjedno sami radimo carving cijele tune, dok nam svježi losos stiže baš svakog dana.

DRAMA NE PRESTAJE I Cigi se okomio na Houdeka: 'Kod nas isto ljudi vjeruju da su debeli pjevači operne dive...'

Službeno otvorenje podržale su i brojne poznate osobe - malezijski ambasador Kennedy Mayong Onon sa suprugom, indijski ambasador Raj Kumar Srivastava, Andrija Jarak, Antonija Stupar Jurkin, Edita Misirić Vrkljan, Tina Katanić, Nikola Milojević, Borna Kotromanić, Neven Ciganović i mnogi drugi. 

Interijer restorana je vizija samog vlasnika te je cijeli prostor uređivao sam sa svojim timom. Vodili su se spajanjem nespojivog pa se tako primjerice u prostoru nalaze neodoljive japanske stolice s masivnim stolom od hrasta. Uz neonske natpise i tradi ionalne japanske elemente, nezamijećeno ne mogu proći niti oslikani zidovi koje je posebno za Silk Street Food radila slikarica Anita Genc.

Restoran Silk Street Food otvoren je od ponedjeljka do četvrtka od 12 do 15 te od 18 do 23 sata, petkom i subotom radi od 12 do 15 sati, te od 18 sati do ponoći, dok je nedjeljom zatvoren. Više informacija o Silku potražite na službenom Instagram profilu.

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare