Advocaat pobijedio Bugare u debiju na ruskoj klupi...

Utakmica je bila predviđena za odigravanje u Moskvi, no silni požari koji haraju Rusijom i dim koji se nadvio preselio je ogled u St. Peterburg

Nizozemca Guusa Hiddinka na izborničkoj klupi nogometne reprezentacije Rusije naslijedio je sunarodnjak Dick Advocaat. I startao je pobjedom, u prijateljskom ogledu protiv Bugarske. Pobijedila je Rusija 1-0 uz rani pogodak Romana Širokova u 6. minuti. Akrobatski je volejem završio akciju Širokov za jedini pogodak na utakmicu, uz asistenciju Arsenalova igrača Aršavina. Inače, utakmica je bila predviđena za odigravanje u Moskvi, no silni požari koji haraju Rusijom i dim koji se nadvio nad Moskovom zadnjih dana, preselio je ovaj ogled u St. Peterburg. Inače, Advocaat je dugo vremena radio u ovom gradu i to trenirajući Zenit.
Nogometaši Gruzije, koji se nalaze u istoj kvalifikacijskoj skupini s Hrvatskom za odlazak na Europsko prvenstvo 2012. godine, gostovali su kod Moldavije i odigrali utakmicu bez pogodaka. Posljednjih petnaest minuta su se Gruzijci spašavali od poraza, a u tom razdoblju su igrali s igračem manje. Drugi je žuti karton dobio Lobjanidze.
Prijateljske utakmice:
Rusija - Bugarska 1-0 (Širokov 6), Južna Koreja - Nigerija 2-1, Kina - Bahrain 1-1, Litva - Bjelorusija 0-2, Finska - Belgija 1-0, Moldavija - Gruzija 0-0