Alcaraz zaradio najviše u 2022.

Mladi Španjolac je u ovoj godini od turnirskih zarada osvojio 7,39 milijuna dolara, objavio je ATP

Pobjednik US Opena i od ponedjeljka najbolji tenisač svijeta Španjolac Carlos Alcaraz (19) nalazi se i na prvom mjestu zarada u 2022. godini. Mladi Španjolac je u ovoj godini od turnirskih zarada osvojio 7,39 milijuna dolara, objavio je ATP.

Alcaraz je noćas u finalu posljednjeg teniskog Grand Slam turnira sezone US Opena pobijedio Norvežanina Caspera Ruuda sa 6-4, 2-6, 7-6 (1), 6-3. Alcarazu je ovo prvi Grand Slam naslov u karijeri, a ovom pobjedom je postao i prvi tenisač svijeta. I to s 19 godina i četiri mjeseca čime je postao najmlađi svjetski broj jedan.

ALCARAZOVA ŽIVOTNA PRIČA Obožavatelj je Modrića, a bio je mršav kao štapić. Danas je najmlađi broj 1 u tenisu ikad

Na drugom mjestu na listi zarada je njegov sunarodnjak Rafael Nadal koji je ove godine zaradio 6,69 milijuna eura. Treći je Norvežanin Casper Ruud sa 4,64 milijuna dolara, a na četvrtom mjestu je Grk Stefanos Tsitsipas sa zaradom od 4,41 milijuna dolara.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je na 20. mjestu s 1,82 milijuna dolara, dok je Borna Ćorić na 27. poziciji sa ovogodišnjom zaradom od 1,4 milijuna dolara.