Amerikanci 'zaledili' Slovence na minus 43 za polufinale SP-a

Slovenci su pružali vrlo dobar otpor u prvom poluvremenu utakmice, no onda momčad SAD-a u nastavku 'ubacuje u višu brzinu' za konačno slavlje od 119-76

Reprezentacija SAD-a svladala je Sloveniju u četvrtfinalnom susretu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj 119-76 te tako izborila polufinalni okršaj protiv Litve koja je u ranijem terminu svladala Tursku 73-61

Košarkaši Slovenije pružili su vrlo dobar otpor jednom od dva najveća favorita turnira, a posebno su dobri bili u drugoj četvrtini koju su odigrali ravnopravno i na poluvrijeme otišli s minus sedam.

U nastavku Amerikanci ipak 'ubacuju u višu brzinu' i prvo u trećoj četvrtini odlaze na plus dvadeset, da bi na kraju povećali prednost na 43 koša razlike i novu uvjerljivu pobjedu

Amerikance je predvodio Klay Thompson s 20 koševa, dok je u redovima Slovenije najbolji bio Goran Dragić s 13 koševa i šest skokova.