Arsenal prosuo bodove protiv Fulhama na svom Emiratesu

U 13. kolu Premiershipa 'zakočio' je i Arsenal i to u dvoboju s gradskim rivalom Fulhamom. Thomas Vermaelen bio je strijelac za obje momčadi, autogolom i golom

Nakon pet pobjeda u nizu stala je serija nogometaša Arsenala u Premiershipu. Zaustavio ih je gradski rival Fulham koji je na Emiratesu, u utakmici 13. kola Premiershipa, odigrao 1-1.

Čak su bliže potpunom plijenu od tri boda bili gostujući nogometaši. Fulham je vodio sve do 82. minute kada se Arsenal dokopao izjednačujućeg pogotka. Inače, osim što je stala serija Arsenala, stala je i serija njegovoga najboljeg igrača Robina van Persieja. Nizozemac je u zadnje tri prvenstvene utakmice postigao čak šest pogodaka, a očigledno čim ne zabija Van Persie, ne može niti Arsenal do bodova.

U glavnoj je ulozi apsolutno bio obrambeni domaći igrač Thomas Vermaelen. Naime, zabio je i na jednoj i na drugoj strani. Prvo autogol u 66., a potom i gol za konačnih 1-1 u 82. minuti.

Inače, bio je ovo prvi domaći remi Arsenala u sezoni.