Arsenalova mlada otkrića za tri boda, Borussia teško stradala

Nogometaši Arsenala slavili su na Emiratesu protiv Olympiacosa. Dobro su počeli, poveli 2-0, a onda su jedva zadržali 2-1. Borussia je izgubila 3-0 kod Marseillea...

Arsenalov 18-godišnji nogometaš Oxlade-Chamerlain golom u 8. minuti protiv Olympiacosa postao je najmlađi engleski strijelac Lige prvaka. Andre Santos u 20. minuti zabio je za 2-0. Nije izgledalo dobro za Grke. Arsenal nije izgubio kod kuće u Ligi prvaka od neengleske momčadi osam godina (2003 bilo je 3-0 protiv Intera). A u 31. gostovanju grčkih klubova u Engleskoj jedino je AEK u sezoni 76/77 slavio protiv Derbyja. Sjajno je Arsenal počeo, ali onda su počeli problemi.

David Fuster u 27. minuti smanjio je na 2-1. Arsenal je mogao zabiti do poluvremena, ali s 2-1 se otišlo na odmor. Grčka se momčad ohrabrila u nastavku i sve je više pritiskala momčad Arsenea Wengera. Povukao se Arsenal, a Olympiacos je opasno prijetio. Izdržali su "topnici" do kraja i osvojili vrijedna tri boda.

U drugoj utakmici debakl za aktualnog prvaka Njemačke. Borussia Dortmund na gostovanju u Francuskoj izgubila je 3-0 od Marseillea. Ayev je bio dvostruki strijelac, a Remy je dodao jedan gol. U 63. minuti Ivan Perišić zamijenio je Grosskreutza, ali nije mogao ništa napraviti.