Atalanta bez Pašalića slavila kod Lazija, nije igrao ni Bašić

Mario Pašalić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Atalante, dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija. Treća Atalanta sada ima 41 bod, dok je Lazio šesti sa 39 bodova

Nogometaši Atalante skočili su na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom u Rimu protiv Lazija, izravnog konkurenta za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Gosti iz Bergama poveli su sredinom prvog poluvremena kada je Zappacosta u 24. minuti fantastičkim udarcem neobranjivo pogodio sam gornji lijevi kut domaćeg gola, da bi pobjedu potvrdio Hojlund sredinom nastavka kada je u 65. minuti uklizao u petercu na prizemni ubačaj Lookmana nakon sjajne solo-akcije Nigerijca.

Mario Pašalić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Atalante, dok je Toma Bašić ostao na klupi Lazija.

Treća Atalanta sada ima 41 bod, kao i četvrta Roma koja je ranije u subotu remizirala 1-1 (1-1) na gostovanju kod Leccea te peti Milan koji je u petak sa 1-0 (0-0) nadigrao Torino, dok je Lazio šesti sa 39 bodova. Drugi Inter ima 43 boda, a uvjerljivo vodeći Napoli ima 56 bodova.