ATP Monte Carlo: Ivan Ljubičić startao pobjedom

Ivan Ljubičić počeo je pobjedom na turniru Masters serije u Monte Carlu. Dobio je Francuza Llodru u dva seta. Sljedeći mu je protivnik Ferrer

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić, osmi nositelj ATP turnira u Monte Carlu, krenuo je pobjednički u zemljani dio sezone. Sa 6-3, 7-6(3) je pobijedio Francuza Michaela Llodru u 2. kolu. Nakon 99 minuta Ljubičić je zaokružio drugu pobjedu u karijeri protiv 66. igrača na svijetu (u trećem meču), te je osigurao plasman u 3. kolo turnira Masters serije 1000, gdje će igrati protiv 11. nositelja Španjolca Davide Ferrera. Podsjetimo da je Ferrer vrlo lako u 2. kolu pobijedio Kazahstanca Golubeva 6-3, 6-2, dok je u ranijem meču pobijedio jednostavno i Australca Luczaka 6-2, 6-4. U karijeri su Ljubičić i Ferrer igrali pet puta, te Španjolac ima uvjerljivih 4-1. Na zemlji je 3-1, a nakon prvog meča kojeg je dobio protiv Ferrera (Rim, 2003. godine) Ljubičić ima četiri poraza u nizu. U tie-break drugog seta Llodra je poveo s 3-1 (jedan mini-break). Uzvrat je bio munjevit: Ljubičić je osvojio šest poena u nizu za prvu pobjedu u godini na zemljanoj podlozi. Oba su tenisača imala po 8 as servisa, a Ljubičić je ukupno osvojio deset poena više (84-74). Iskoristio je tri od 12 break lopti, a Francuz dvije od pet.