ATP Rim: Oluja Ljubičića u trećem setu za pobjedu...

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Ivan Ljubičić pobjedom je počeo nastup na ATP turniru Masters serije, na zemljanim terenima Rima. Sa 7-5, 6-7(1), 6-0 je pobijedio Mathieua

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedom je počeo nastup na ATP turniru Masters serije 1000, na zemljanim terenima Rima. Sa 7-5, 6-7(1), 6-0 je pobijedio Francuza Paul-Henrieja Mathieua. Dva sata i 38 minuta je trajao peti meč u karijeri Ljubičića i 51. igrača na svijetu, nakon kojeg je Ljubičić došao do pozitivnih 3-2 protiv Francuza. U prva dva seta se vodila velika i neizvjesna borba, a kada je trebalo sve kulminirati (u trećem setu) Ljubičić je doslovno pregazio suparnika i ostavio ga samo da promatra njegov sprint prema drugom kolu. U trećem setu nije bilo nikakve drame, jer je Ljubičić uhvatio dvostruko više poena (28-14) i na kraju lako došao u drugu fazu turnira. Tamo ga čeka pobjednik meča Almagro - Kubot, koji će igrati u utorak. Spomenimo da je nedavno, u Monte Carlu, Ljubičić s Almagrom igrao na turniru parova. Mathieu je imao veliku priliku dobiti prvi set i posve drugačije usmjeriti ostatak meča. Kod 4-4 je napravio break, a potom je kod 5-4 imao dvije vezane set-lopte (40-15). No, Ljubičić ne samo da je spasio dvije set-lopte, već je iskoristio treću break šansu, a potom dobio još dva gema u nizu za prvi set 7-5. U drugom je opet Mathieu prvi došao do breaka (kod 1-1), ali je Ljubičić već u sljedećem vratio izgubljeno. Kod 3-3 je Mathieu imao još dvije prilike za break, no tenisači su došli do tie-breaka u kojem je Ljubičić izgubio mirnoću, ali je i Mathieu odigrao nekoliko sjajnih poena za jednostavnih 7-1 u tie-breaku. No, Francuzu je sve to malo koristilo jer je u trećem setu ostao posve bez daha. Izgubio je tako Mathieu peti od šest mečeva u 2010. godini. Ljubičić je iskoristio šest od 13 break prilika, a Mathieu dvije od pet. Ljubičić je tijekom ogleda odservirao i 14 neobranjivih servisa.