ATP Rim: Oluja Ljubičića u trećem setu za pobjedu...

3

Ivan Ljubičić pobjedom je počeo nastup na ATP turniru Masters serije, na zemljanim terenima Rima. Sa 7-5, 6-7(1), 6-0 je pobijedio Mathieua

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedom je počeo nastup na ATP turniru Masters serije 1000, na zemljanim terenima Rima. Sa 7-5, 6-7(1), 6-0 je pobijedio Francuza Paul-Henrieja Mathieua. Dva sata i 38 minuta je trajao peti meč u karijeri Ljubičića i 51. igrača na svijetu, nakon kojeg je Ljubičić došao do pozitivnih 3-2 protiv Francuza. U prva dva seta se vodila velika i neizvjesna borba, a kada je trebalo sve kulminirati (u trećem setu) Ljubičić je doslovno pregazio suparnika i ostavio ga samo da promatra njegov sprint prema drugom kolu. U trećem setu nije bilo nikakve drame, jer je Ljubičić uhvatio dvostruko više poena (28-14) i na kraju lako došao u drugu fazu turnira. Tamo ga čeka pobjednik meča Almagro - Kubot, koji će igrati u utorak. Spomenimo da je nedavno, u Monte Carlu, Ljubičić s Almagrom igrao na turniru parova. Mathieu je imao veliku priliku dobiti prvi set i posve drugačije usmjeriti ostatak meča. Kod 4-4 je napravio break, a potom je kod 5-4 imao dvije vezane set-lopte (40-15). No, Ljubičić ne samo da je spasio dvije set-lopte, već je iskoristio treću break šansu, a potom dobio još dva gema u nizu za prvi set 7-5. U drugom je opet Mathieu prvi došao do breaka (kod 1-1), ali je Ljubičić već u sljedećem vratio izgubljeno. Kod 3-3 je Mathieu imao još dvije prilike za break, no tenisači su došli do tie-breaka u kojem je Ljubičić izgubio mirnoću, ali je i Mathieu odigrao nekoliko sjajnih poena za jednostavnih 7-1 u tie-breaku. No, Francuzu je sve to malo koristilo jer je u trećem setu ostao posve bez daha. Izgubio je tako Mathieu peti od šest mečeva u 2010. godini. Ljubičić je iskoristio šest od 13 break prilika, a Mathieu dvije od pet. Ljubičić je tijekom ogleda odservirao i 14 neobranjivih servisa.